Szanowni Państwo,

obiecaliśmy relację z październikowego wydarzenia „Zawichojski krzemieniec pełen opowieści … – czyli rzecz o fortyfikacjach bojowych I wojny światowej” – spotkania podsumowującego prace na rzecz uporządkowania historycznego terenu naszego miasta – oczyszczenia bunkra z okresu I wojny światowej oraz odrestaurowania krzyża, usadowionego na miejscu dawnego cmentarza cholerycznego. Zgodnie z zapowiedzią pod linkiem nagranie z oficjalnej części.

Prócz informacji o zakresie prac, obejrzeć możecie również wykład tematyczny przygotowany i wygłoszony przez Marka Lisa – archiwistę, historyka, kierownika opatowskiej filii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, dotyczący działań z okresu pierwszej wojny światowej w Zawichoście i okolicach  z uwzględnieniem roli fortyfikacji bojowych na linii środkowej Wisły, za który jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Przypominamy, że relacja jest dla Państwa dostępna dzięki uprzejmości Pawła Bednarskiego – Radnego Rady Miejskiej Zawichost, który nagrał i opracował materiał z wydarzenia. Również dziękujemy. Wszystkich zaangażowanych w wiosenno-letnie działania ciepło pozdrawiamy, a Państwu życzymy miłego odbioru.