„TRZYNASTKA” NA SZCZĘŚCIE

Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach, od wielu lat, zajmuje się organizacją cyklicznego przeglądu mającego na celu popularyzację folkloru dla najmłodszych – ludowego muzykowania, śpiewu, tańca i zwyczajów charakterystycznych dla terenu województwa świętokrzyskiego. Dziecięca Estrada Folkloru cyklicznie przyciąga solistów, zespoły śpiewacze, zespoły pieśni i tańca, kapele oraz instrumentalistów z naszego regionu.

DSC_0159

Tym razem zorganizowana została –  można by sądzić pechowo – bo 13. marca 2016 roku. Mimo to, nasi najmłodsi z entuzjazmem podeszli do udziału w tym prestiżowym konkursie folklorystycznym –  i od dawna kojarzonej z brakiem szczęścia daty – w ogóle się nie wystraszyli.

Ostatnie próby były dla nich okresem radosnej, ale wzmożonej pracy. „Mała Zielona Dolina” – bo pod takim hasłem wystąpił zespół złożony z pięciu dziewczynek: Sylwii  Pięty, Dominiki Stempień, Aleksandry Adamczyk, Katarzyny i Karoliny Pawłowskiej –  na co dzień śpiewających w zespołach MGOK: Pieśni Tańca i Kabaretu „Zielona Dolina” oraz „Linowiankach”, na kieleckiej scenie zaprezentowała się w utworach: „Mój Boze kochany”, „Powiadajo ludzie”, „Niedaleko jeziora”. Wsparła je kapela w składzie: Sławomir Jagodziński – akordeon, Ryszard Krzemiński – klarnet, Paweł Lis – bębenek.

DSC_0065

DSC_0057

Jak się okazało trzynastek było więcej. Mali artyści oraz ekipa wspierająca z miasta i gminy Zawichost liczyła właśnie 13 uczestników. Na liście wykonawców dziewczynkom przypadło zaszczytne – 13. miejsce. Tym razem jednak wspomniana liczba zapowiedziała radość i szczęście. „Mała Zielona Dolina” z rąk organizatorów otrzymała wyróżnienie. Warto wspomnieć, iż w całym konkursie udział wzięło 26 podmiotów wykonawczych, w kategorii zespoły śpiewacze – 16.

DSC_0157

DSC_0139

DSC_0120

 

DSC_0157

Małym artystkom, kapeli oraz opiekunowi artystycznemu – Marii Skorupie gratulujemy życząc im jednocześnie kolejnych sukcesów.

DSC_0132

 

DSC_0147
Tekst: P. Sus – Lutyńska
Foto: M. Skorupa, P. Lis

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r.
o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x