VI edycja Dziecięcego Turnieju Recytatorskiego – POEZJONIK

Czterdziestu recytatorów wzięło udział w tegorocznym starciu scenicznym.

W kategorii pierwszej (klasy I-III) wystartowało dwunastu uczestników, w kategorii drugiej (IV-VI) – dwudziestu ośmiu. Konkurs zgromadził reprezentantów Zespołu Szkoły i Przedszkoli w Zawichoście oraz Zespołu Szkoły i Przedszkola w Czyżowie Szlacheckim. Komisja w składzie: Magdalena Luścińska – pracownik Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Zawichost (przewodnicząca), Małgorzata Fronczek – instruktor Zawichojskiego Teatru Miejskiego MGOK w Zawichoście, prezes Fundacji „Dla Pokoleń” (członkini) oraz Edyta Kędziora – animator działań kulturalnych MGOK w Zawichoście (członkini), przyznała nagrody i wyróżnienia .

W kategorii pierwszej:

miejsce I – Poli Mazur („Spóźniony słowik” J. Tuwima, „Na straganie” J. Brzechwy) – opiekun artystyczny Renata Wójcińska;

miejsce I – Filipowi Romańskiemu („Stefek Burczymucha” M. Konopnickiej, „Samochwała” J. Brzechwa) – opiekun artystyczny Renata Wójcińska;

miejsce II – Michałowi Jabłońskiemu („Parasol” M. Konopnickiej, „Cztery pory roku” J. A. Birkenmajera) – opiekun artystyczny Iwona Obarska;

miejsce III – Joannie Lubelczyk („Przyjęcie” D. Gellner, „Łasuszek” A. Paszkiewicz) – opiekun artystyczny Katarzyna Rycerz;

wyróżnienia: Krystianowi Mroczkowi („Na wyspach Bergamutach” J. Brzechwy, „Okulary” J. Tuwima) – opiekun artystyczny Renata Wójcińska oraz Małgorzacie Mazur („Kubełek” D. Gellner, „Bączki w pąkach” A. Paszkiewicz – opiekun artystyczny Katarzyna Rycerz.

W kategorii drugiej:

miejsce I – Aleksandrze Niedźwiadek („Kłamczucha”, „Jajko” J. Brzechwy) – opiekun artystyczny Aneta Mazur;

miejsce I – Piotrowi Bartosowi („Dwa Jeże” L. J. Kerna, „Pieśń o domu” M. Konopnickiej) – opiekun artystyczny Joanna Chmielewska;

miejsce II – Karolina Kuśmierz („Nie ten smok” A. Frączek, „Łyżka” W. Chotomskiej) – opiekun artystyczny Ewa Bochniak;

miejsce II – Gabriela Maj („Nic dwa razy” W. Szymborska, „Stefek Burczymucha” M. Konopnicka) – opiekun artystyczny Aneta Mazur;

miejsce III – Agacie Kur („Pieśń poranka” F. Karpiński, „Zosia Samosia” J. Tuwima – opiekun artystyczny – Joanna Chmielewska;

wyróżnienia – Wiktor Szkiełka („Do matki” J. Słowackiego, „Koguty” A. Fredry – opiekun artystyczny Aneta Mazur oraz Antoninie Siwek („Psia dusza” B. Borzymowskiej, „Pan Tadeusz” fragment „Wschód Słońca” A. Mickiewicza – opiekun artystyczny Joanna Chmielewska.

Organizatorami turnieju recytatorskiego są: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zawichoście oraz Fundacja „Dla Pokoleń” w Lublinie/o w Dąbiu.

Nagroda Burmistrza Zawichostu w I kategorii wiekowej – Lena Dudkowska („Kaczka Dziwaczka” „Na wyspach Bergamutach” J. Brzechwy) – opiekun artystyczny Renata Wójcińska;

Nagroda Burmistrza Zawichostu w II kategorii wiekowej – Lena Bunatowska („Taka ryba” P. Trzaski „Co ma pies, co ma kot” F. J. Klimka) – opiekun artystyczny Joanna Chmielewska.

Gratulujemy uczestnikom, dyrektorom placówek edukacyjnych oraz opiekunom artystycznym za dzisiejsze spotkanie. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do pana Krzysztofa Czubaka – prowadzącego warsztaty teatralno-recytatorskie, wspierające uczestników turnieju. Dziękujemy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Zawichost – za współpracę w zakresie wymiany kadry merytorycznej.

Miło nam również, że wspierając wnuczkę, prezentacji wysłuchał wspólnie z nami autor wierszy – pan Paweł Trzaska z Czyżowa Plebańskiego.

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 4 LUTEGO 1994 R. O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE.