„Wakacje owiane legendą letnie czwartki z MGOK” dobiegły końca

Główne hasło wydarzenia brzmiało: „Dobra zabawa. Tajemnicze plenery miasta. Mary, zjawy i zawichojskie duchy. Warsztaty artystyczne. Spotkania integracyjne. Dobra zabawa z nutą historii”.

Spotkania miały na celu integrację dzieci i młodzieży podczas wspólnych gier, zabaw oraz warsztatów. Cały panel został podzielony na dziewięć spotkań, odbywających się w każdy czwartek – jeśli warunki atmosferyczne na to pozwalały.

Podczas pierwszego, inauguracyjnego spotkania, które odbyło się 6 lipca w o(GRODZIE) MGOK, wspólny czas umiliły nam warsztaty wicia wianków sobótkowych wraz z sesją fotograficzną dla uczestników. Nutę ciekawości oraz tajemniczości przytoczyła legenda „Noc Kupały” – historia Jana i Marysi z Zawichostu.

Drugie spotkanie odbyło się 14 lipca i zostało przesunięte o jeden dzień z uwagi na ulewę, która nawiedziła Zawichost w czwartek 13 lipca. Tematyka piątkowego popołudnia nawiązywała do wodowskazu, jego roli oraz historii z nutą tajemniczej legendy. Stworzyliśmy również barwny mural okalający wodowskaz w kolorach moro. Podczas wydarzenia ponadto odbyły się warsztaty fotograficznie – „jak zrobić dobre selfie”. Na koniec spotkania zmierzyliśmy stan wody na łacie wodowskazowej, który wynosił 200 cm.

Kolejne, trzecie spotkanie miało miejsce 20 lipca. Tym razem hasło zabawy brzmiało: „Święty Mikołaj z Zawichostu” – historia Sary Orensztejn. Wszyscy świetnie się bawiliśmy podczas gry terenowej oraz na wspólnym grillu, który odbył się obok altany przy ul. Głębokiej.

Następne, czwarte już warsztaty z cyklu „Wakacje owiane legendą letnie czwartki z MGOK” odbyły się 27 lipca na przyczółku promowym. W tym dniu mieliśmy okazję rozwikłać zagadkę dotyczącą zawichojskiego zamku. Przytoczyliśmy historię kasztelana Piotra Borejki. Na sam koniec zrekonstruowaliśmy zawichojską fortecę podczas wspólnej zabawy.

Kolejny miesiąc wakacji, w dniu 3 sierpnia, rozpoczęliśmy od poszukiwania skarbu ukrytego w podziemiach kościoła Wniebowzięcia NMP. Podczas wspólnej zabawy przytoczona została historia srebra Franciszkanów wraz ze zwiedzaniem pozostałości romańskiej świątyni. Drugą częścią warsztatów w tym dniu, była gra terenowa z poszukiwaniem skarbu wraz ze spacerem z zagadkami szlakiem św. Franciszka.

Następny dzień wspólnych zabaw przypadł na 10 sierpnia. To przyjemne popołudnie spędziliśmy w miłej atmosferze – słuchając legendy „Drzewo czarownic” – historia zawichojskich wiedźm. Dodatkowo odbyły się warsztaty tańca Baby Jagi, tworzenia magicznej różdżki, kapelusza złośnicy oraz wakacyjne warkoczyki.

Siódme spotkanie z cyklu „Wakacje owiane legendą” – letnie czwartki z MGOK miało miejsce 17 sierpnia w strażnicy OSP Zawichost. Najmłodsi poznali historię Glory i Jakuba z opowiadania „Tama Glora”. Uczestnikom umiliły czas warsztaty teatralne, gry i zabawy z wykorzystaniem najsłynniejszych dialogów ekranowych par, które poprowadziła reżyser Zawichojskiego Teatru Miejskiego – Małgorzata Fronczek.

Przytoczona legenda „Ballada flisacka”- historia wiślanych rusałek, rozpoczęła kolejny – przedostatni wakacyjny czwartek z MGOK. Następnie, podczas warsztatów projektowania koszulek z nimfą wodną, każdy mógł wczuć się w rolę projektanta i stworzyć oryginalną, unikatową i niepowtarzalną koszulkę.

Ostatnie spotkanie, które odbyło się 31 sierpnia w o(GRODZIE) zwieńczyło wydarzenie pn. „Wakacje owiane legendą – letnie czwartki z MGOK”. Tego dnia wsłuchaliśmy się w historię skarbu z Trójcy. Mieliśmy również okazję ulepić z gliny naczynia, w których umieściliśmy skarb. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni zjedli słodki poczęstunek w postaci okazjonalnego tortu.

Do zobaczenia już za rok!

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ CZĘŚĆ FOTOGRAFII SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 4 LUTEGO 1994 R. O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x