warsztaty zespołów śpiewaczych MGOK

We wtorek 13 marca w MGOK odbyło się  robocze spotkanie  członków zespołów śpiewaczych „Zawichost” i „Linowiacy” z kierownikiem działu dziedzictwa kulturowego Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach – panem Jerzym Gumułą. Zespoły nasze zaprezentowały  fragmenty swego repertuaru, wysłuchały cennych wskazówek eksperta co do  sposobu wykonania, gwary i samej prezentacji. Zaproszony na to spotkanie gość wyjaśnił wiele aspektów, które są brane pod uwagę m in. przy prezentacjach na eliminacjach do Międzynarodowych Buskich Spotkań z Folklorem – imprezy, w której zespoły nasze  z powodzeniem biorą udział, nieprzerwanie od 15 lat.

tekst:   Maria  Skorupa

foto: Patrycja Sus – Lutyńska

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Copyright © MGOK ZAWICHOST

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x