WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA

zmniejszony 2plakat Andrzej Białecki
Informacje o autorze znajdziesz tutaj:

ANDRZEJ BIAŁECKI – urodzony 1957r. w Przysusze. Ukończył Instytut Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie (1982). Zajmuje się malarstwem (olejnym, pastelami, akwarelą) oraz grafiką komputerową. Ulubiona tematyka – portret, natura.

Z wykształcenia nauczyciel plastyki. Od początku działalności zawodowej związany z oświatą. Początkowo pracował jako nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej w Niemcach k/Lublina, a od 1984 związany ze Szkołą Podstawową w Lipsku. W latach 1991 – 1999 pracuje jako doradca metodyczny plastyki Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu. Współpracuje przy projektowaniu szaty graficznej wydawanego przez ODN miesięcznika ORBI. W latach 1999 – 2008 pełni funkcję dyrektora Publicznego Gimnazjum w Lipsku. Obecnie na emeryturze.

Malarstwo Andrzeja Białeckiego obejmuje realistyczne ujęcia natury w postaci pejzaży, martwych natur i kwiatów wykonywanych w technice olejnej i akwareli. Lubi tworzyć w plenerze, bezpośrednio odbierając bodźce otoczenia. Szczególnie upodobał sobie portret. Maluje ciepłe, wrażeniowe i delikatne wizerunki doszukując się podobieństwa, a przede wszystkim zgłębiając charakter postaci. Chętnie maluje portrety dzieci. Inspiracji do swoich obrazów poszukuje w zmieniającej się przebogatej naturze oraz w indywidualności ludzi.

 

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r.
o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

 

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x