wernisaż wystawy tatiany chornenki

25 października odbył się wernisaż wystawy Tatiany Chornenki, młodej artystki mieszkającej na terenie naszej gminy. Jej prace można podziwiać jeszcze przez jakiś czas w naszym ośrodku kultury.

Tatiana Chornenka urodziła się 8 marca 1995 roku we Lwowie. Pochodzi z artystycznej rodziny. Jej rodzice, Natalia i Czesław John, zajmują się sztuką cyrkową i prowadzą agencję Cascada zajmującą się występami estradowymi. Tatiana jako dziecko uprawiała gimnastykę artystyczną. W wieku 12 lat, dzięki dziadkom, którzy zaszczepili w niej miłość do malarstwa, zaczęła tworzyć własne obrazy.
Ukończyła z wyróżnieniem Liceum Wyższe Profesjonalne we Lwowie o kierunku Malarstwo, Grafika, Witraż. Obecnie studiuje na kierunku Sztuka Mediów i Edukacji Wizualnej na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.
Tatiana ma na swoim koncie wystawę w Muzeum Architektury Ludowej „Szewczenkiwskij Gaj” we Lwowie w roku 2012 oraz grupową wystawę w Pałacu Sztuk Pięknych we Lwowie w roku 2014. Ulubionym tematem artystki są pejzaże, a techniki malarskie, w których czuje się najlepiej, to malarstwo na szkle, batik, szkice ołówkowe oraz malarstwo olejne na szkle.

tekst  – Tomasz Figiel

foto: Patrycja Sus-Lutyńska, MałgorzataCzajkowska, Bożena Kędziora

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r.
o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów,
zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.