Wesoło, zdrowo i kolorowo!

Właśnie tak było na Dniu Dziecka w Zawichoście, który odbył się 31 maja na boisku ZSiP. Tegoroczny festyn był okazją do prezentacji naszych podopiecznych. Uczestnicy imprezy  mogli usłyszeć występy  sekcji wokalnej oraz podziwiać popisy taneczne grup: „Nadzieja”, „Love Dance” i „Just Dance”.

Z niezwykłą ciekawością i podziwem najmłodsi oglądali rowerowe widowisko akrobatyczne  w wykonaniu Piotra Bielak, a później, zainspirowani wyczynami na jednośladzie, próbowali swoich sił w miasteczku rowerowym. Ciekawym doświadczeniem była możliwość obserwacji świata w alkogoglach, które ukazywały rzeczywistość z perspektywy osób nietrzeźwych uświadamiając tym samym zagrożenia w ruchu, które osoby pod wpływem alkoholu stwarzają,

Miłą niespodziankę dla świętujących przygotowali przedstawiciele władz lokalnych. Po złożeniu życzeń przez Panią Katarzynę Kondziołkę- burmistrza Zawichostu,  Panią Edytę Rębiś- przewodniczącą Rady Miejskiej  oraz Pana Tomasza Siwka – wiceburmistrza Zawichostu każdy z uczestników otrzymał słodką niespodziankę- lody.

Każdy z uczestników festynu mógł również rozkoszować się smakiem świeżo wyciskanych  soków, które zostały przygotowane przez Stowarzyszenie Sandomierski Szlak Jabłkowy, a  aby nauka o potędze witamin zawartych w sokach utkwiła dzieciom na dobre w głowie, wykonały one kolorowe, owocowe wyklejanki.

Dużym entuzjazmem wśród dzieci cieszyły się urządzenia rekreacyjne oraz foto-budka. Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć konkursów. W tym roku postawiliśmy na kreatywność latorośli  oraz odwagę ich mam. W prowizorycznym salonie urody powstały wyjątkowe makijaże, których autorki oraz modelki zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz upominkami.

            Wszystkim uczestnikom  Dnia Dziecka w Zawichoście dziękujemy za dobrą zabawę i zaangażowanie.

Słowa wdzięczności dziękujemy do osób zaangażowanych w organizację festynu:

Sponsorzy:

 • Państwo Joanna i Grzegorz Szeliga-firma „Zaw-Trans”
 • Państwo Elżbieta i Andrzej Bednarscy – firma „BEDOM”

Partnerzy:

 • Gmina Zawichost (Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych)
 • Lokalna Grupa Działania Ziemi Sandomierskiej

Opieka medyczna:

 • Związek Harcerstwa Polskiego, Chorągiew Kielecka, Hufiec Ostrowiec Świętokrzyski

Wsparcie:

 • OSP Zawichost
 • Komisariat Policji w Dwikozach

Atrakcje towarzyszące:

 • Miasteczko rowerowe- Piotr Bielak
 • Foto-budka- Centrum Inicjatyw Artystycznych
 • Urządzenia rekreacyjne- Happy Jump
 • Brokatowe tatuaże, malowanie włosów i twarzy- Nasze Animacje

Dziękujemy dyrekcji Zespołu Szkoły i Przedszkola w Zawichoście za udostępnienie boiska w celu organizacji festynu.

Tekst: Karolina Tomaszewska

Foto: Agata Osika-Kucharska

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE
Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 4 LUTEGO 1994 R. O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE.
Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x