Wigilia w „Lamusie”

Podczas gdy w tygodniu – panowie pomagali w przygotowaniu pomieszczeń muzeum, panie – jak przystało na miłośniczki folkloru, czarowały pyszne wigilijne potrawy wg tradycyjnych receptur, tych które zawsze się sprawdzają. Gdy w czwartkowe popołudnie na odświętnych obrusach położyły świeże gałązki dało się odczuć, że świąteczny wieczór tuż, tuż.


14 grudnia 2017 w pomieszczeniach „Lamusa” odbyła się uroczysta wigilia sekcji folklorystycznej MGOK. Modlitwą rozpoczął ją Proboszcz Parafii WNMP w Zawichoście – ksiądz Piotr Szpyt. Życzenia członkom zespołów śpiewaczych złożyli pan Tomasz Huk – przewodniczący Rady Powiatu Sandomierskiego, Andrzej Wzorek – burmistrz Miasta i Gminy Zawichost, pani Patrycja Sus-Lutyńska – dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście, a także instruktor prowadząca sekcje – Maria Skorupa.
Po części oficjalnej w zawichojskim „Lamusie” jeszcze długo słychać było śpiew kolęd i pastorałek …

Tekst – MGOK
Fot – Bożena Nierubiec

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x