Wiosenne marzanny nagrodzone!

Wiosenne marzanny nagrodzone!

Aż 17 prac wzięło udział w konkursie na „Wiosenną marzannę – III edycja” organizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zawichoście oraz Fundację „Dla Pokoleń” Oddział w Dąbiu. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbyło się w Parku Etnograficznym „Pod Kogutem” w Dąbiu.

Uczestników konkursu przywitała gospodyni Parku Pani Małgorzata Fronczek, a jury w składzie: Patrycja Sus-Lutyńska, Agata Osika-Kucharska oraz Małgorzata Czajkowska  wręczyło dyplomy i nagrody. Ocenie prac konkursowych podlegała estetyka wykonania marzann, bogactwo użytych materiałów, kreatywność i dobór kolorów.

GRAND PRIX przypadło Bartkowi Woźniakowi. Autorką pracy, którą nagrodzono I miejscem jest Lena Wójcik. II miejsce przyznano Martynce Młodożeńcy i  Milenie Młodożeńcy. Zdobywczyniami III miejsca zostały: Wiktoria Burkowska. Emilia i Maja  Wójcik oraz Weronika Stępień. Wyróżniono pracę Igi Szeligi.

Po ogłoszeniu wyników konkursu uczestnicy udekorowali zeszłoroczne marzanny i w kolorowym korowodzie wyruszyli nad rzekę Czyżówkę, aby je tam spalić, a później symbolicznie utopić.

Punktem kulminacyjnym imprezy było ognisko inaugurujące sezon wiosenny.

Foto: Marcel Rosiński

Tekst: Karolina Tomaszewska

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 4 LUTEGO 1994 R. O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x