Wiosenne marzanny nagrodzone!

Nagły powrót zimy przeszkodził nam w uroczystym rozstrzygnięciu konkursu na Wiosenną Marzanę, które miało się odbyć 17 marca w Parku Etnograficznym „Pod Kogutem” w Dąbiu, dlatego organizatorzy zdecydowali się połączyć wręczenie nagród z finałem konkursu na Tradycyjną Palmę Wielkanocną, który miał miejsce 23 marca 2018 w Zawichojskim Lamusie Kultury Dawnej.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział osiem prac, których autorami byli:
• Milena Młodożeńca
• Lena Wójcik
• Martyna Młodożeńca
• Sylwia Pięta
• Aleksandra Chołody
• Magdalena Góras
• Wiktor Szkiełka
• Julia Dziadowicz

Komisja artystyczna w składzie: Szymon Stępień, Małgorzata Czajkowska oraz
Patrycja Sus-Lutyńska orzekła, że poziom tegorocznych kukieł jest tak wysoki, że wszystkie marzanny zasłużyły na wygraną, dlatego jury zdecydowało o przyznaniu 8 pierwszych miejsc.

Marzanny były nie tylko urokliwe i ekologiczne, ale również pełne artystycznego polotu, a każda z prac wyróżniała się innym atrybutem.

Nagrody uczestnikom wręczyła prezes Fundacji „Dla Pokoleń”- Małgorzata Fronczek.

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy! Jury dziękujemy za pracę w komisji artystycznej oraz obecność w czasie uroczystego rozdania nagród. Dziękujemy również pani Monice Majewskiej- Bartos, która była opiekunem artystycznym prac oddelegowanych ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Zawichojskiej oraz Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących.
Organizatorami II edycji Konkursu na Najpiękniejszą Wiosenną Marzannę był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zawichoście oraz Fundacja „Dla Pokoleń”.

Konkursowe marzanny

 

Wręczenie nagród

]

Tekst: K. Tomaszewska

Foto: Małgorzata Fronczek, Małgorzata Czajkowska, Karolina Tomaszewska

 

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie
z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x