Wyróżnienie dla Kasi Pawłowskiej

16 marca 2019 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyły przesłuchania konkursowe  Dziecięcej Estrady Folkloru.  W tegorocznej edycji udział wzięło 19 podmiotów artystycznych: zespoły śpiewacze, zespoły pieśni i tańca, kapele oraz soliści-wokaliści i instrumentaliści  z województwa świętokrzyskiego.

Nasz ośrodek reprezentowała Katarzyna Pawłowska, na co dzień związana z zespołem „Linowianki”.

Do udziału w tej prestiżowej imprezie, Kasię przygotowywała pani Maria Skorupa, która była odpowiedzialna za dobór nietuzinkowego repertuaru oraz szlifowanie warsztatu  wokalnego artystki. Praca obu Pań przerodziła się w sukces.

Opinią Rady Artystycznej, w której skład wchodzili:

• Janina Skotnicka – etnograf, Dział Sztuki Ludowej Muzeum Narodowego w Kielcach,
  • Alicja Trukszyn – kulturoznawca, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach,
  • Jerzy Gumuła – muzyk, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach,
  • Michał Stachurski – muzyk, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach,

występ naszej reprezentantki zasłużył na wyróżnienie.

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 4 LUTEGO 1994 R. O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE