XXXVIII BUSKIE SPOTKANIA Z FOLKLOREM – ELIMINACJE WSTĘPNE

10 maja 2014 roku w Opatowskim Ośrodku Kultury odbyły się Eliminacje Rejonowe do XXXVIII Buskich Spotkań z Folklorem. Spośród 55 podmiotów wykonawczych Rada Artystyczna złożona z zawodowych muzyków i choreografów postanowiła nominować do udziału w finale jedynie 14 wykonawców. Wśród nich znalazły się obydwa zespoły śpiewacze z naszego Ośrodka Kultury, tj. „Zawichost” oraz „Linowianki”.
Finał XXXVIII Buskich Spotkań z Folklorem odbędzie się 17 i 18 maja, a jego uczestnicy będą rywalizować ze sobą w kategoriach: „Zespoły Śpiewacze”, „Zespoły Pieśni i Tańca”, „Soliści Instrumentaliści” oraz „Soliści Śpiewacy”. Wykonawców oceniać będzie Rada Artystyczna, w skład której wejdą znani etnografowie, regionaliści, choreografowie, muzycy i redaktorzy. Laureaci konkursu otrzymają nagrodę Grand Prix imienia Piotra Gana oraz nagrodę imienia Heleny Szelestowej. Ponadto niektórzy z nagrodzonych wezmą udział w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.
Trzymamy kciuki za nasze zespoły śpiewacze, życzymy im udanego występu i mamy nadzieję, że wrócą do nas z nagrodami.

tekst  – Tomasz Figiel

foto: Maria Skorupa, Katarzyna Pawłowska

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r.
o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów,
zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.