Z ludowszczyzną do Wielkopolski

Nasze zespoły ludowe po raz kolejny miały możliwość zaprezentować swoje umiejętności. 13 lipca Linowianki oraz „Zawichost” wystąpiły podczas XI Wielkopolskich Spotkań Kapel Podwórkowych „Podwórkowe Muzykowanie” w Krzykosach w ramach imprez lokalnych na terenie LGD Lider Zielonej Wielkopolski. Oprócz naszych śpiewaczek wystąpił także zespół ludowy Powiślanie z Koprzywnicy, a na finał wszystkie trzy zespoły wspólnie zaśpiewały na scenie, robiąc furorę wśród wielkopolskiej publiczności. Na akordeonie akompaniował Paweł Żerdecki, a cały wyjazd zorganizowany został w ramach realizacji projektu współpracy międzyregionalnej LGD Sandomierz oraz LGD Lider Zielonej Wielkopolski „Aktywność i Integracja na 5 – Turystyka, Gospodarka, Kultura, Młodzież, Samorząd”. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłości współpraca się rozwinie i jeszcze nieraz nasze kapele zawitają do zaprzyjaźnionej Wielkopolski.

tekst  – Tomasz Figiel

foto: Tomasz Figiel, Maria Skorupa, Agnieszka Szczucińska

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r.
o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów,
zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x