SUKCESAMI ROZPOCZĘLI NOWY ROK

Piękny sukces zanotowali na swoim koncie członkowie sekcji folklorystycznej. 22 stycznia 2017 wszystkie działające w MGOK zespoły śpiewacze: „Zawichost”, „Zielona Dolina” oraz „Linowianki” wzięły udział w Międzypowiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, organizowanym od kilkunastu lat przez modliborzycki Gminny Ośrodek Kultury. Wystąpili obok niespełna dwudziestu wykonawców, solistów i zespołów ludowych, wykonujących tradycyjny repertuar kolęd i pastorałek.

Wczesnym wieczorem komisja konkursowa wydała werdykt. Ku ogromnej radości naszej grupy – ogłosiła, iż I miejsce otrzymują członkowie zespołu „Zawichost”, drugie natomiast „Linowianki”, tuż poza podium – ale z wyróżnieniem z wyjazdu powróciła „Zielona Dolina”, która pokazała się po raz pierwszy w pięknych lnianych dawnych strojach codziennych, które z zakupionego przez naszą placówkę materiału uszyła członkini grupy Beata Panasiuk, oczywiście ze wsparciem prężnie działającej drużyny podszynianek. Miłe słowa, które padły z ust komisji konkursowej, dotyczące wyboru oryginalnego repertuaru, użytej podczas występu gwary, a także ogólnie rozumianego, bardzo pozytywnego wyrazu artystycznego, zapewne dodają sił i zapału wszystkim grupom oraz instruktorowi prowadzącemu – Marii Skorupie. Organizatorom przeglądu modliborzyckiego dziękujemy za ciepłą jak zawsze gościnność, a grupom pozostaje nam życzyć kolejnych sukcesów.

Foto i tekst: P. Sus-Lutyńska

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.