Zasłuchani zakochani

16 lutego w sali widowiskowej MGOK odbył się wyjątkowy koncert Paula & Tomek „Walentynkowo…”.

Pierwszych pięćdziesięciu gości otrzymało od organizatorów ręcznie robione, symboliczne serduszka, których autorkami były panie z grupy bibułkarskiej, działającej w naszym Domu Kultury.

Wydarzenie otworzyła Patrycja Sus –Lutyńska- dyrektor MGOK, która przywitała publiczność i przybliżyła sylwetki artystów: wokalistki Pauliny Świątek oraz grającego na gitarze elektro-klasycznej Tomasza Figla, który nie dość, że wywodzi się z Zawichostu, to jest również ważną częścią historii naszego Domu Kultury oraz jego przyjacielem.

Muzycy koncertują razem od ponad dwóch lat, a początkiem ich wspólnej ścieżki kariery była Krakowska Szkoła Jezzu i Muzyki Rozrywkowej. Oprócz wykonywania coverów duet ten zajmuje się także komponowaniem- jeden z ich utworów posłużył jako tło muzyczne do autorskiej wystawy fotografii Krystiana Madejskiego, która jest obecnie prezentowana w Szwecji. Ponadto artyści koncertują również z własnymi zespołami.
W czasie godzinnego koncertu usłyszeliśmy czarujące i kunsztowne wykonania polskich i zagranicznych przebojów muzyki rozrywkowej. Piosenki Stinga czy Maanamu w wykonaniu tego ujmującego duetu zrobiły niewątpliwe wrażenie na publiczności.

Tekst: Karolina Tomaszewska

Foto: Marcel Rosiński

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.