Zawichojski Dzień Dziecka

Zawichojskie obchody Dnia Dziecka odbyły się 1 czerwca 2024 r., na Rynku Dużym w Zawichoście. Początkowo, mimo deszczu, impreza która przyciągnęła licznych mieszkańców Miasta i Gminy Zawichost i nie tylko, cieszyła się dużą popularnością.

Na tych małych i tych dużych czekała cała moc atrakcji. Po oficjalnym otwarciu wydarzenia przez Katarzynę Kondziołkę Burmistrz Zawichostu, Marka Grzyba Przewodniczącego Rady Miejskiej Zawichost oraz Patrycję Sus Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście, ruszyła wesoła i kolorowa zabawa.

Jedną z atrakcji były prezentacje wokalne i taneczne uczestników zajęć Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście. Nie lada atrakcją były 2 urządzenia rekreacyjne tzw. „dmuchańce”, które przyciągnęły dzieci i młodzież.

Dla wszystkich wielbicieli pysznych oraz zdrowych smaków, swoje stoisko pt. „Owocowa studnia” przygotowały: Koła Gospodyń Wiejskich w Czyżowie Szlacheckim i Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich Zawichoście.

Dla zainteresowanych osób nie zabrakło m.in. przepysznych soków wyciskanych ze świeżych owoców i warzyw oraz popcornu.

Dużą popularnością cieszyło się stoisko strażaków, którzy zaprezentowali swój wóz bojowy, jako mobilne stanowisko edukacyjne. Strażaków reprezentowała Ochotnicza Straż Pożarna Zawichost wraz z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą. Wszyscy chętni mogli zapoznać się z wyposażeniem wozu. Rodzice z dziećmi mogli do niego wsiąść, aby sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Wieczorny czas tego wspaniałego dnia, umiliły atrakcje przygotowane przez animatorów ze „Stacyjkowa”. Wszystkie dzieci cieszyły się wspólną zabawą poprzez m.in.: różne gry i zabawy, malowanie twarzy, modelowanie balonów, puszczanie baniek mydlanych oraz tworzenie brokatowych tatuaży.

Nie zabrakło również słodkości w postaci lodów, które przekazała dzieciom Katarzyna Kondziołka Burmistrz Zawichostu.

W czasie imprezy odbyło się również barwne holi szaleństwo.

Dziękujemy również za pomoc i wsparcie pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Zawichoście.

Organizatorem wydarzenia dla najmłodszych byli: Miasto i Gmina Zawichost oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zawichoście. Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w realizacje popołudnia dla najmłodszych.

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 4 LUTEGO 1994 R. O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE.