ZAWICHOJSKI WIECZÓR TRADYCJI

Część trzecia – zamykająca sobotnie wydarzenia w Zawichoście – kilka słów, wiele podziękowań, fotoreportaż MGOK

Rozstrzygnięcie konkursu na Najpiękniejszy Wianek Świętojański, wręczenie GRAND PRIX w sztandarowym XI Wyścigu Wianków organizowanym pod patronatem Katarzyny Kondziołki – Burmistrz Zawichostu oraz „Sobótka w wiślanej mgle – artystyczny performance nadwiślański” w wykonaniu Zawichojskiego Teatru Miejskiego – to atrakcje, na które liczyć mogli Ci, którzy mierząc się z upalnym dniem – dobrnęli do końca – na zawichojski przyczółek promowy. Serdecznie gratulujemy tym, którzy zwyciężyli w wymienionych konkurencjach, w pierwszej: paniom – Joannie Młodożeńcy (I miejsce), Annie Młodożeńcy (II miejsce), druhnom i druhom z MDP OSP Linów (III miejsce), Karolinie Nogackiej (wyróżnienie), członkiniom KGW w Czyżowie Szl. (wyróżnienie), a także Mateuszowi Sobczykowi, który tym razem miał najwięcej szczęścia w tradycyjnie nieprzewidywalnym wyścigu wianków. Cieszy nas również udział wszystkich, którzy złożyli prace – miło, że tak wiele osób aktywnie kultywuje dawne zwyczaje. Dziękujemy paniom: Barbarze Simm, Henryce Wójcik, Renacie Dacy za kolejny już rok pracy w konkursowej komisji artystycznej. Wspólnie z Burmistrz Zawichostu panie wręczyły nagrody finansowe ufundowane przez Gminę Zawichost oraz rzeczowe przygotowane przez UMiG i MGOK. Na deskach oryginalnej sceny, którą stał się słynny zawichojski prom -wystąpiła kobieca reprezentacja Zawichojskiego Teatru Miejskiego działającego w MGOK – było zaskakująco, oryginalnie i klimatycznie. Dziękujemy naszym aktorkom oraz Małgorzacie Fronczek (reżyseria) i Małgorzacie Czajkowskiej (choreografia). Ukłony dla pana Krzysztofa Strugały – właściciela promu oraz druhen i druhów z OSP Zawichost za pomoc w organizacji konkursów oraz piękne ognisko sobótkowe.

Tekst i foto: MGOK