ZAWICHOST NAJLEPSZY W ŁONIOWIE

W   niedzielę  1 września  w Łoniowie,  po raz  kolejny odbyło się Powiatowe Święto Plonów.

                Uroczystość  rozpoczął przemarsz barwnego korowodu dożynkowego, składającego się z przedstawicieli gmin powiatu sandomierskiego, który wyruszył   z placu przed  Urzędem Gminy do kościoła pod wezwaniem  św. Mikołaja, gdzie sprawowana była dziękczynna Msza Święta. Po nabożeństwie również  w uroczystym, dostojnym  przemarszu wszyscy udali się na plac dożynkowy,  gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Naszą gminę reprezentowały zespoły ludowe z MGOK  – „Linowianki” i „Zawichost”. Wieniec uwiła Pani  Janina Bańcer z pomocą członkiń zespołu  „Linowianki”. Władze naszej gminy reprezentował  przewodniczący Rady Miasta i Gminy  Zawichost Radosław Krakowiak, który złożył zebranym okolicznościowe życzenia. Liczna i barwna delegacja w odświętnych strojach sandomierskich  zaprezentowała się na scenie tradycyjnie ośpiewując  i prezentując swój wieniec.

Szczególnie cieszy nas fakt, że ozdoba naszej delegacji zwyciężyła w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, który 8 września reprezentować będzie powiat sandomierski na Wojewódzkim Święcie Plonów w Bogorii. Jest to dla nas zaszczyt i wyróżnienie, niewątpliwie przyczyniające się do promocji gminy Zawichost. Naszym  zespołom  serdecznie dziękujemy  i życzymy równie udanej prezentacji na dożynkach wojewódzkich.

tekst: Maria Skorupa

foto: Patrycja Sus-Lutyńska

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii
i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x