DZIEŃ KOBIET W MGOK

Wieczory 7 i 8 marca przygotowane przez nasz ośrodek kultury bez wątpienia należały do Pań. W piątek na małej scenie MGOK zaprezentowali się członkowie zespołów „Zawichost” i „Linowiacy”. Program słowno-muzyczny „Z kobietą w roli głównej”, pełen humorystycznych monologów, skeczy i przyśpiewek rozbawił publiczność zgromadzoną w sali wystawowej.

Uroczyście było także w sobotę. Wieczór wypełnił koncert CHÓRU CORO CANTORUM, który na co dzień działa w Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jego opiekunem i dyrygentem jest pani Ewa Goworowska. W skład zaprezentowanego przez w/w grupę repertuaru weszły utwory będące standardami zarówno polskiej, jak i zagranicznej muzyki rozrywkowej. Za wspaniałe wykonanie kompozycji muzycznych zgromadzona publiczność podziękowała artystom gromkimi brawami oraz owacją na stojąco.

Po koncercie  obecny na sali Burmistrz Miasta i Gminy Zawichost – Tomasz Siwek złożył życzenia zgromadzonym Paniom.  Wszystkie uczestniczki spotkania otrzymały także symboliczne czerwone róże, które wręczyli chłopcy z koła kulinarnego MGOK. Na koniec zaprosiliśmy gości do sali wystawowej, gdzie przygotowany został słodki poczęstunek. Miłą niespodzianką okazał się prezent od Pana Burmistrza – okazjonalny tort dla zgromadzonych Pań.

tekst – P. Sus-Lutyńska
foto – M. Czajkowska

o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów,
zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.