23. finał wielkiej orkiestry świątecznej pomocy

8626 ZŁOTYCH 97 GROSZY, 5 FUNTÓW,  1 EURO i 3 EUROCENTY

Taką kwotę zebrał Sztab 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działający w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury Zawichoście. W tym roku fundacja Jurka Owsiaka miała na celu zebranie pieniędzy dla podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

W tym roku kwestowało 60 wolontariuszy ze Szkoły i Przedszkola w Czyżowie Szlacheckim, Zespołu Szkoły i Przedszkola w Zawichoście, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zawichoście, Świetlicy Wiejskiej w Podszynie oraz z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście.

Kwota zebrana przez wolontariuszy wynosiła 4 650 złotych, 5 funtów 1 euro i 3 eurocenty. Najwięcej zebrali:

Karolina Góras – 228,18 złotych

Agata Góras – 209,42 złotych

Oliwia Mokrzyś – 202,13 złotych 

Z licytacji w tym roku wpłynęło 3976 złotych i 97 groszy.

Najwyższą kwotę na licytacji osiągnął zegar ścienny WOŚP – przekazany przez sztab główny w Warszawie. Bitwę o ten gadżet wygrał Grzegorz Szeliga – mieszkaniec Zawichostu, który wylicytował go za 260 złotych. Powodzeniem cieszyły się także kalendarze książkowe WOŚP – oba zabrał ze sobą do domu Jerzy Sobieszkoda, który wylicytował je kolejno za 230 złotych oraz 140 złotych. Jak zawsze powodzeniem cieszyły się obrazy miejscowego malarza – Szymona Stępnia, który od lat wspiera zawichojską orkiestrę. Za 180 złotych obraz wspomnianego autora pt. „ Wędkarze” wylicytował Burmistrz Miasta i Gminy Zawichost – Andrzej Wzorek, a prace pt. „Koń” za 160 złotych zakupili Robert i Renata Gradzińscy z Chrapanowa. Zainteresowanie wzbudziła także piłka do nogi firmy ADIDAS, którą na licytację oddali Jacek i Katarzyna Stępniowie– właściciele sklepu wielobranżowego z Ożarowa. Piłkę wylicytował za 150 złotych Dawid Gęza z Zawichostu. Za 100 złotych sprzedane zostały: koszulka WOŚP ze sztabu głównego w Warszawie, którą kupił Piotr Bednarski z Zawichostu oraz srebrne serduszko z cyrkoniami – naszyjnik przekazany przez Łukasza i Edwarda Kędziorów właścicieli Kancelarii Finansowo-Ubezpieczeniowej w Zawichoście, który za 100 złotych wylicytowała Monika Majewska Bartos – mieszkanka Zawichostu.

Swoją obecnością finał wsparli: przewodniczący Rady Powiatu Sandomierskiego – Tomasz Huk, burmistrz Miasta i Gminy Zawichost – Andrzej Wzorek. Radę Miejską reprezentowali: przewodniczący – Radosław Krakowiak oraz radny – Piotr Śliwiński.

Całą imprezę tradycyjnie już poprowadziły Maria Skorupa oraz Małgorzata Czajkowska. Licytację przedmiotów uświetniły występy na scenie przygotowane przez osoby związane z naszym ośrodkiem kultury oraz koncerty zaproszonych zespołów. Najpierw odbył się pokaz karate grupy dziecięcej działającej w MGOK prowadzonej przez Sandomierski Klub Karate Kyokushin. Następnie wystąpili uczniowie z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Czyżowie Szlacheckim, a  po nich odbył się minispektakl teatralny „Mikołajem być” przygotowany przez koło teatralne z MGOK. Dalej wystąpił dziecięcy zespół taneczny „Nadzieja”, a następnie odbył się Folklorystyczny Mix Kolędowy w wykonaniu zespołów śpiewaczych „Zawichost”, „Linowianki” oraz Zespołu Pieśni, Tańca i Kabaretu „Zielona Dolina” połączony z licytacją produktów regionalnych przygotowanych przez członków zespołu. Później kolejno wystąpili: młodzież uczęszczająca na zajęcia wokalne w MGOK, Alicja Śmielak wspomagana przez Annę Śmielak i Tomasza Figla, młoda pianistka Natalia Mazur, na gitarach zagrały: Gabriela Dziuba, Olga Mazur, Weronika Papaj, Agata Fularska, Natalia Kwiecińska, Łukasz Rola oraz zaśpiewała Katarzyna Góras. O godzinie 20, jak co roku, puszczaliśmy symboliczne światełko do niebo, a imprezę zakończyły koncerty dwóch zaproszonych zespołów: Simple Wine oraz Chillin’.

Oto lista osób, firm i organizacji, które wsparły 23. Finał WOŚP i wystawiły do licytacji swoje przedmioty i gadżety:
1. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zawichoście
2. Jacek Stępień – właściciel sklepu wielobranżowego w Ożarowie
3. Piotr Stępień
4. Elżbieta i Andrzej Bednarscy – właściciele firmy BEDOM
5. Jarosław i Ilona Dziubińscy – właściciele sklepu wielobranżowego
w Zawichoście
6. Eugenia Mądra – właścicielka sklepu spożywczego w Zawichoście
7. Tomasz Siwek
8. Sztab Główny WOŚP – Warszawa
9. Koło bibułkarskie MGOK Zawichost
10. Klaudia Winiarczyk
11. Agnieszka Siejka
12. Firma Doradztwo BHP z Piotrowic
13. Krzysztof Kędziora – właściciel firmy Żwirownia Piachu Wiślanego w Zawichoście
14. Warsztaty Terapii Zajęciowej Zawichost – Piotrowice
15. Maria Wojciechowska
16. Edward i Łukasz Kędziora – właściciele firmy Kancelaria Finansowo-Ubezpieczeniowa Zawichost
17. Patrycja Sus-Lutyńska
18. Katarzyna i Jacek Stępniowie – właściciele sklepu wielobranżowego
w Zawichoście
19. Stacja narciarska w Konarach
20. Izabelka
21. Pani Zuzanna
22. Szymon Stępień
23. Koło kulinarne MGOK w Zawichoście
24. Grzegorz Siwek – właściciel sklepu Carrefour w Zawichoście
25. Renata i Robert Gradzińscy
26. Zespół śpiewaczy ZAWICHOST – MGOK w Zawichoście
27. Zespół śpiewaczy LINOWIANKI – MGOK w Zawichoście
28. Zespół Pieśni Tańca i Kabaretu ZIELONA DOLINA – MGOK w Zawichoście
29. Pizzeria FARINA w Zawichoście
30. Radosław Krakowiak
31. Małgorzata Durda
32. Anonimowi ofiarodawcy

PODZIĘKOWANIA

Gorące podziękowania składam: dyrektorom szkół – Annie Strugalskiej, Marzenie Drobiazg, Annie Żak – za coroczne wsparcie działań naszego sztabu, bezpośrednim opiekunkom wolontariuszy reprezentującym placówki szkolne – Iwonie Obarskiej oraz Dorocie Grzesiak, która prócz Zespołu Szkoły i Przedszkola w Czyżowie Szlacheckim włączyła w niedzielną akcję również podopiecznych Świetlicy Wiejskiej w Podszynie – za opiekę nad wolontariuszami kwestującymi od wczesnych godzin rannych na terenie calej gminy Zawichost, wychowankom MGOK  oraz zaproszonym zespołom za entuzjazm i przekonanie z jakim podchodzą do występów i prezentacji w tym szczególnym dniu, wolontariuszom – za wytrwałość, rzetelność i odpowiedzialność podczas zbiórki pieniędzy, osobom prywatnym, instytucjom, firmom i organizacjom – za wystawienie na licytację atrakcyjnych przedmiotów, usług i gadżetów, wszystkim licytującym – za wsparcie, dynamiczną atmosferę i niezapomnianą zabawę, jaką tworzą chętnie wykupując proponowane przedmioty, dodatkowo podkręcając atmosferę poprzez podbijanie ceny, komisji liczącej zgromadzone środki – za sprawne ich przeliczenie i pomoc w zabezpieczeniu, Robertowi Gradzińskiemu – za dokumentację fotograficzną, Bartkowi Leśniewskiemu – za pomoc w organizacji wieczornych koncertów oraz wszystkim pracownikom zawichojskiego ośrodka kultury – za bezpośrednie przygotowanie popołudniowego koncertu finałowego WOŚP 2015.

 

Podziękowania  –  Szefowa  Sztabu 23.  Finału WOŚP – Bożena Kędziora

tekst  – Tomasz Figiel

foto: Robert Gradziński

 

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r.
o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów,
zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x