42. BUSKIE SPOTKANIA Z FOLKLOREM

Maj był dla naszych zespołów śpiewaczych niezwykle pracowity. Najpierw, 5 maja w Opatowie zespoły „Zawichost” i „Linowiacy”, przygotowane przez instruktora Marię Skorupę, brały udział w eliminacjach do Buskich Spotkań z Folklorem.
W przesłuchaniach wzięło udział 42 podmioty artystyczne: zespoły śpiewacze, teatry muzyczne, kapele i soliści instrumentaliści.
Do kolejnego etapu tego prestiżowego konkursu przeszło 14 reprezentacji z naszego regionu, w tym artyści z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście- zespół „Linowiacy”.
Następnie, w czasie finałów (19-20 maja) publiczność mogła wysłuchać łącznie 66 prezentacji folklorystycznych, z których zostali wyłonieni laureaci.

Występy zwycięzców można będzie zobaczyć jeszcze 10 czerwca o godz. 11:00 w Parku Miejskim im. St. Staszica w Kielcach w ramach koncertu laureatów 42. Buskich Spotkań z Folklorem.
Naszym artystom z zespołów „Zawichost” i „Linowiacy” serdecznie gratulujemy udanych występów i życzymy dalszych sukcesów.

Eliminacje w Opatowie

Koncert w Busko-Zdroju

 

 

TEKST: KAROLINA TOMASZEWSKA

FOTO: MARIA SKORUPA

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x