77. rocznica likwidacji getta w Zawichoście

Dziś wspominamy tragiczne wydarzenie sprzed 77 lat – dzień likwidacji getta w Zawichoście. Katarzyna Kondziołka Burmistrz Zawichostu, Tomasz Siwek Zastępca Burmistrza oraz Patrycja Sus-Lutyńska Dyrektor Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście złożyli dziś kwiaty i zapalili znicze przy symbolicznej macewie – pomniku na cmentarzu żydowskim w Zawichoście. Chcemy w ten sposób przywrócić pamięć wszystkim Żydom, którzy 29 października 1942 r. byli pędzeni z zawichojskiego getta do stacji kolejowej w Dwikozach, skąd zostali  przewiezieni do Obozu Zagłady w Bełżcu.

W tym szczególnym dniu pamiętajmy o ludziach, którzy przed wybuchem II wojny światowej stanowili blisko połowę mieszkańców Zawichostu.

Tekst: Kinga Kędziora Palińska

Foto: Patrycja Sus-Lutyńska

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 4 LUTEGO 1994 R.
O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x