9253 ZŁOTE 65 GROSZY 101 EURO CENTÓW I 13 CENTÓW AMERYKAŃSKICH

Taką kwotę zebrał SZTAB XXII FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY działający w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury Zawichoście. Złożyły się na nią pieniądze zebrane podczas licytacji przeróżnych przedmiotów ofiarowanych na rzecz w/w akcji przez wszystkich tych, którzy zechcieli w tym niezwykłym dniu wesprzeć działania znanej już od wielu lat fundacji JURKA OWSIAKA.

Każdy grosik zebrany 12 stycznia wspomógł cel jakim był ZAKUP SPECJALISTYCZNEGO SPRZĘTU DLA DZIECIĘCEJ MEDYCYNY RATUNKOWEJ I GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW.

Podczas aukcji udało nam się sprzedać wszystko, co otrzymaliśmy od darczyńców w ciągu tygodniowej zbiórki. Najwyższą cenę osiągnęły gadżety:

Hymn Polski w formie zwijanego druku na drewnianych wałkach z zawieszką, podarowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Zawichost – Pana Tomasza Siwka, wylicytował za 550 złotych Jerzy Sobieszkoda – mieszkaniec Zawichostu – sadownik;

 zegar ścienny WOŚP, podarowany przez Sztab Główny w Warszawie, który za 310 złotych wylicytował Pan Łukasz Kędziora – Radny Rady Miejskiej Zawichost, prowadzący wspólnie z ojcem Kancelarię Finansowo-Ubezpieczeniową w Sandomierzu;

 dwa komplety srebrnej biżuterii z motywem serca wypełnionego kryształami Swarovskiego, przekazane nam przez Edwarda i Łukasza Kędziorów, właścicieli wyżej wspomnianej firmy ubezpieczeniowej, wylicytował za 250 złotych (naszyjnik+kolczyki) oraz za150 złotych (naszyjnik) Piotr Krawczyński – mieszkaniec Zawichostu;

akwarelę z architekturą Zawichostu autorstwa Dariusza Stelmacha (artysty malarza z Radomia), podarowaną przez Burmistrza Miasta i Gminy Zawichost Pana Tomasza Siwka, wylicytował za 200 złotych Krzysztof Kędziora – właściciel firmy Żwirownia Piachu Wiślanego w Zawichoście;

obraz olejny – pejzaż autorstwa Eleonory Czuby (plastyk z Ożarowa), podarowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Zawichost, wylicytował za 180 złotych Grzegorz Siwek – właściciel firmy Hurt-Detal Handel Obwoźny w Zawichoście;

Emocji licytacji, dodawała także sprzedaż różnorakich słodkości ofiarowanych przez koło kulinarne z MGOK oraz Piotra Stępnia – mieszkańca Bidzin. Licytowaliśmy także zdjęcie z autografem Artura Boruc przekazane nam przez Adama Majkrzaka oraz autograf wokalisty Dawida Podsiadło, który na licytację oddała  Klaudia Winiarczyk.

Ponadto sponsorami przedmiotów i gadżetów byli także: Eugenia Mądra (sklep spożywczy Zawichost), Grażyna Greta Rabęda (Apteka Zawichost), Jacek Stępień (sklep wielobranżowy Ożarów), koło bibułkarskie (MGOK Zawichost), Andrzej i Elżbieta Bednarscy (firma BEDOM Zawichost), Warsztaty Terapii Zajęciowej (Piotrowice), Anna Nogacka (kwiaciarnia Zawichost), Katarzyna i Andrzej Porzycowie (sklep spożywczy Zawichost), Środowiskowy Dom Samopomocy w Zawichoście, Krystyna Bełczowska (mieszkanka Zawichostu), Patrycja Sus-Lutyńska (dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście), Szymon Stępień (malarz z Zawichostu), Urząd Miasta i Gminy w Zawichoście, firma DORADCA – usługi BHP (Piotrowice), Grzegorz Siwek (firma Hurt-Detal Handel Obwoźny w Zawichoście).

ŁĄCZNA KWOTA ZEBRANA Z LICYTACJI TO 4 TYSIĄCE 944 ZŁOTE.

W organizacji tegorocznego finału jak zawsze pomagali nam wolontariusze z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Czyżowie Szlacheckim oraz Zespołu Szkoły i Przedszkola w Zawichoście, którzy wraz ze swymi opiekunkami Dorotą Grzesiak, Magdaleną Gubernat, Iwoną Obarską i Małgorzatą Czajkowską od wczesnych już godzin rannych zbierali pieniądze na ulicach całej gminy.

ŁĄCZNIE MOGĄ SIĘ POCHWALIĆ ZEBRANIEM KWOTY  4 TYSIĄCE 309 ZŁOTYCH 65 GROSZY 101 EURO CENTÓW I 13 CENTÓW AMERYKAŃSKICH. Rekordzistą okazał się Mikołaj Niski (ZSiP w Czyżowie Szlacheckim), który popołudniem dotarł do MGOK z kwotą 360 ZŁOTYCH 14 GROSZY. Tuż za nim znalazła się Karolina Góras (ZSIP w Czyżowie Szlacheckim) – zebrała 344 ZŁOTYCH 68 GROSZY, a następnie Oliwia Mokrzyś – 280 ZŁOTYCH 67 GROSZY I 45 EURO CENTÓW.  GRATULUJEMY !!!

Gdy wolontariusze nie zważając na niezbyt przyjazną pogodę biegali z puszkami po zaśnieżonych ulicach, atmosferę finału WOŚP w sali widowiskowej od godzin popołudniowych rozgrzewali występujący na scenie: uczniowie Szkoły Podstawowej w Czyżowie Szlacheckim  – zespół taneczny IMPULS

  i wokalistki Julia Mizera, Amelia Zimoląg oraz wychowankowie i przyjaciele MGOK w Zawichoście – Katarzyna Góras,

Alicja Śmielak,

Klaudia Kargul,

zespół wokalno-instrumentalny ALENIEZAGRA,

IN SILENT

oraz chwilowo nieposiadający nazwy BAND Tomasza Figla,

zespoły taneczne: CHARYZMA, NADZIEJA i LUZIK.

Nie zabrakło także akcentów ludowych. Jak co roku minikoncert dał zespół śpiewaczy „ZAWICHOST”,

a także duet rodzinny – Katarzyna Pawłowska i Janina Bańcer.

Punktualnie o 20.00 wysłaliśmy symboliczne ŚWIATEŁKO DO NIEBA.

Wspomnieć musimy także o niezwykłym zaangażowaniu komisji, która przez cały dzień skrupulatnie układała grosik za grosikiem by zliczyć łączna kwotę naszej zbiórki.

Jak zawsze mogliśmy liczyć także na Roberta Gradzińskiego, który udokumentował na fotografiach ten niezwykły dla nas dzień.

Z całego serca dziękując wszystkim wymienionym, a także mieszkańcom gminy Zawichost, którzy zaangażowali się bezpośrednio w niezwykle emocjonującą licytację pragniemy także poinformować Was, iż ŁĄCZNA  ZEBRANA PODCZAS TEGOROCZNEGO FINAŁU KWOTA JEST WYŻSZA OD UBIEGŁOROCZNEJ O 1 TYSIĄC 546 ZŁOTYCH 96 GROSZY 101 EURO CENTÓW I 13 CENTÓW AMERYKAŃSKICH, dzięki czemu z dumą MOŻEMY MÓWIĆ, ŻE ZAGRALIŚMY REKORDOWO w stosunku do lat poprzednich.

Dziękujemy … , pozostało kultowe już pożegnanie SIE MA i do zobaczenia za rok.

Bożena Czerkies – szef  Sztabu XXII Finału WOŚP w Zawichoście,

dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście,

pracownicy MGOK w Zawichoście

tekst: Patrycja Sus-Lutyńska

  foto: Bożena Nierubiec, Robert Gradziński,
Patrycja Sus-Lutyńska, Małgorzata Czajkowska

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

 

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x