AKCJA „MIKOŁAJ”

Od 4 do 6 grudnia 2015 roku najmłodszych mieszkańców miasta Zawichost, których zgłosili do naszego ośrodka rodzice, odwiedzał w domach długo oczekiwany Święty Mikołaj. Z pomocą pracowitych Śnieżynek udało mu się roznieść wszystkie paczki pełne prezentów. A nie było to łatwe – w tym roku renifery urlopują również w grudniu. Niestety brak zimowej aury, a przede wszystkim śniegu zmusił Mikołaja do spaceru ulicami naszego miasteczka. Na szczęście dobrze zorientowani pomocnicy oraz fakt, że pod względem znajomości adresów z długobrodym świętym nie chciałby konkurować żaden listonosz sprawiły, że wszystko poszło gładko i sprawnie. Może ewentualnie te kominy ….. były trochę za ciasne  W podziękowaniu Mikołaj wysłuchał wielu okolicznościowych wierszy i piosenek, które specjalnie na tę okazję przygotowały dzieci. Udało nam się zajrzeć do worka z prezentami prócz zabawek i słodyczy – było tam w tym roku również kilka rózg. Ciekawe komu je zostawił … Może ekspedientkom z miejscowych sklepów, bo tym razem Panie o wierszach zapomniały 😉
Za pomoc z roznoszeniu prezentów dziękujemy Julii Cienkierze, Wiktorii Nowakowskiej oraz Natalii Łukawskiej – dzielnym Śnieżynkom, a także Pani Bożenie Nierubiec , która w tym roku sprawnie dowodziła trzydniową akcją „MIKOŁAJ”. Warto wspomnieć także o zawsze wspierającym nasz ośrodek Sebastianie Kosiaku – sołtysie Józefkowa oraz Dariuszu Wójciku i Pawle Lisie – naszym instruktorom, którzy sobie tylko znanymi sposobami od długiego czasu skutecznie przekonywali Mikołaja by mimo braku śniegu nasz Zawichost odwiedził. Jak sami mówią, dla dobra tradycji – szczegółów nie zdradzą 🙂

tekst: Patrycja Sus-Lutyńska
foto: Bożena Nierubiec

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r.
o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x