Człowiek z pasją – makrama nocą

Człowiek z pasją – makrama nocą – pod takim hasłem, 1 grudnia 2023 r., odbyło się wydarzenie prezentujące makramy w wykonaniu Pauliny Trojanowskiej i Danuty Mizery, mieszkanek Czyżowa Plebańskiego, działających w Kole Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich, które założyły w tej właśnie miejscowości.

Paulina Trojanowska i Danuta Mizera – kobiety spełniające się w wielu dziedzinach życiowych. To żony, matki, rolniczki i aktywne działaczki społeczne. Wymieniać można bez końca.

W szary jesienni wieczór, siedząc przy kawie, stwierdziły że trzeba działać…. Po kilku minutach narodził się pomysł, by spróbować rękodzieła. Zaczęło się od aniołów wykonanych metodą makramy, później były sowy, łapacze snów itd. Im bliżej Bożego Narodzenia, tym więcej pomysłów i duże – cieszące autorki zainteresowanie odbiorców, przede wszystkim podczas świątecznych kiermaszy.

Dlaczego „Makrama nocą”?

Dzieła w większości powstają o tej właśnie porze, gdy już reszta zajęć życia codziennego zostaje przez Panie wykonana, a w ich domach panuje cisza.

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 4 LUTEGO 1994 R. O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x