Dawny Zawichost w liczbach

6 października 2018 w  sali widowiskowej  MGOK odbyła się uroczysta promocja książki „Opis Statystyczny Miasta Zawichosta z 1860 roku” autorstwa dra Romana Chyły i Agaty Myśliwskiej – Chrostek.

Publikacja zawiera dogłębną analizę dokumentu z 33 pytaniami charakteryzującymi ówczesną rzeczywistość i problemy społeczne– „począwszy od położenia miasta, jego obszaru,  potencjału gospodarczego (…), struktury zatrudnienia ludności, demografii miejskiej oraz bieżących wydarzeń”.

Autorzy zadedykowali książkę wybitnemu mediewiście, byłemu Rektorowi Akademii Pedagogicznej w Krakowie- prof. dr. hab. Feliksowi Kirykowi w roku jego 85. urodzin.

Wydarzenie oficjalnie otworzyli: dyrektor Domu Kultury – Patrycja Sus- Lutyńska oraz Burmistrz Miasta i Gminy Zawichost- Andrzej Wzorek,  a następnie przekazali głos autorom, którzy opowiedzieli publiczności o książce i procesie jej powstawania.

Wśród publiczności nie zabrakło przedstawicieli świata nauki i kultury, a także sympatyków Zawichostu oraz jego mieszkańców.

 

Tekst: K.Tomaszewska

Foto: Marian Sus

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x