Dobra muzyka, motocykle i wianki

24 czerwca na Stadionie Miejskim w Zawichoście odbyła się plenerowa otwarta impreza rekreacyjno-kulturowa oparta na lokalnej tradycji związanej z położeniem gminy – Wianki 2017 połączona z akcją zbiórki krwi MotoKropla.

Najmłodsi uczestnicy imprezy już od południa mogli korzystać z wielu atrakcji: namiotu animacyjnego przygotowanego przez nauczycieli z Przedszkola Samorządowego w Zespole Szkoły i Przedszkola w Zawichoście, bloku zabaw z papieroplastyką, a także konkursów przygotowanych przez pracowników MGOK. Każdy z uczestników festynu mógł korzystać z dmuchanego placu zabaw oraz różnorodnych urządzeń rekreacyjnych. Swoje stoiska mieli przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piotrowicach oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Zawichoście.
Część artystyczna festynu rozpoczęła się od występu „Małej zielonej doliny”– sekcji folklorystycznej MGOK prowadzonej przez instruktorów: Marię Skorupę i Sławomira Jagodzińskiego. Dziewczęta zaśpiewały składankę popularnych utworów, które wprowadziły publiczność w doskonały nastrój.
Wokalistki zespołu „Mała zielona dolina”:
• Natalia Szymańska
• Zuzanna Wiśniewska
• Justyna Kawalec
• Dominika Stempień
• Karolina Pawłowska
• Katarzyna Pawłowska

Kolejnym punktem programu były występy sekcji wokalnej MGOK prowadzonej przez instruktora Sylwię Szymańską-Broś.
Na scenie wystąpiły:
Martyna Bartos– „Stumblin’In”; „Shape of you”
Katarzyna Pawłowska– “To co nam było”
Oliwia Winiarczyk – „Znak”
Natalia Mazur– „O mnie się nie Mart”
Paulina Sokołowska –„ Tamta dziewczyna”
Kaja Kumięga– „Prosta sprawa”
Amelia Zimoląg– „I tak bez końca”
Zaira Otigianu –„Ty i ja”; „What you Do”

Jako, że tegoroczne Wianki połączone były z akcją MotoKropli na imprezie nie mogło zabraknąć mocniejszych akcentów- również muzycznych. Dlatego z dużym entuzjazmem publiczność przyjęła charyzmatyczny zespół KRUSHER.
Nie mniejszymi owacjami powitano na scenie zespół Art of Nothing, który od pół roku działa w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Zawichoście. Młodzi artyści zagrali i zaśpiewali covery grupy Lady Pank, Bajm oraz Dżem. Muzyków do występu przygotował instruktor Paweł Lis, który gościnnie wystąpił ze swoimi podopiecznymi.
W skład zespołu Art of Nothing wchodzą:
Wiktoria Nowakowska (perkusja)
Julia Kwiatkowska (wokal)
Weronika Papaj (gitara elektro-akustyczna)
Kacper Siuś (gitara elektryczna)
Jakub Gagat (bas)
Julia Cienkiera (wokal, występ gościnny)

Na wiankowej scenie nie zabrakło również miejsca na popisy taneczne. Grupy „Nadzieja” i „Love Dance” prowadzone przez instruktora Grzegorza Mączkę zaprezentowały po dwa układy choreograficzne, którymi skradły serca publiczności.
Na tegorocznych Wiankach mogliśmy rozkoszować się głosem naszej lokalnej dumy- Alicji Śmielak, która w pierwszej odsłonie imprezy wystąpiła solowo, a później przy akompaniamencie zespołu Konsystorz, który działa pod skrzydłami MGOK Zawichost.
Część oficjalną imprezy otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Zawichost- Andrzej Wzorek, któremu towarzyszył Przewodniczący Rady Miejskiej- Radosław Krakowiak. W imieniu organizatorów Akcji MotoKropla- Roberta Słowika oraz Tomasza Zycha głos zabrała Małgorzata Czajkowska.
Nie zabrakło również wystąpień przybyłych gości. Głos zabrali: poseł VII kadencji na Sejm RP – Pan Marek Kwitek, przewodniczący Rady Powiatu Sandomierskiego – Tomasz Huk, radny Rady Powiatu Sandomierskiego –Krzysztof Szatan, a także Waldemar Maruszczak – kierownik biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Sandomierzu.
Kulminacyjnym momentem tegorocznych Wianków była Parada Motocyklowa, która mimo zmienionej w ostatniej chwili trasy, przejechała przez całe miasto i spektakularnie dojechała na przyczółek wiślany, gdzie rozgrywał się VII Wyścig Wianków.
Autorem zwycięskiego- najszybszego modelu był Bartłomiej Sznicer. Jego wianek wyprzedził dwudziestu jeden rywali i zapewnił twórcy nagrodę pieniężną.
Dodatkowo Koło Wędkarskie nr 21 w Zawichoście ufundowało puchar i pamiątkowy dyplom dla najmłodszego uczestnika tegorocznego spływu, którym okazał się pięcioletni Wiktor Watras.
Do rywalizacji na Najpiękniejszy Wianek Świętojański stanęło 6 osób, ich prace oceniała komisja artystyczna, w której skład wchodziły: Barbara Kiełbasa, Małgorzata Fronczek oraz Małgorzata Czajkowska. Decyzją jury pierwsze miejsce zajął wianek wykonany przez Magdalenę Bartoszek, która również otrzymała nagrodę pieniężną. Drugie miejsce zajął Kamil Czajka (nagroda: rower ufundowany przez Annę i Łukasza Nowaków oraz Barbarę i Bogusława Piętów, firma „Doradca- Usługi BHP Piotrowice” ). Ostatnie miejsce na podium należało do Jakuba Dudkiewicza (nagroda: radio/CD- fundatorzy: Andrzej i Elżbieta Bednarscy, firma „Bedom”).
Po oficjalnym odczytaniu werdyktów i wręczeniu nagród, w ramach akcji MotoKropla , na scenie wystąpił zespół Miasto Nocą. Następnie strażacy z OSP Zawichost przy wsparciu ratowników medycznych z ZHP CHK Hufiec Ostrowiec Św., przeprowadzili spektakularny pokaz ratownictwa technicznego wykorzystując najnowszy sprzęt specjalistyczny.
Niekwestionowanymi królami wieczoru okrzyknięci zostali artyści z zespołu „The Freeborn Brothers”. Muzycy urzekli publiczność autorskimi utworami, instrumentalną wirtuozerią oraz nieprzeciętną charyzmą.
Zamknięciem akcji MotoKropla był koncert zespołu „Kiss of Death” , a zwieńczeniem Wianków 2017 zabawa taneczna z zespołem „Granat”.
Tegoroczne Wianki nie uzyskałby takiego wyjątkowego wymiaru gdyby nie współpraca i zaangażowanie motocyklistów, którym serdecznie dziękujemy. Szczególne słowa uznania kierujemy do pana Roberta Słowika i pana Tomasza Zycha, którzy byli głównymi koordynatorami akcji MotoKropla.
Dziękujemy serdecznie Zarządowi Klubu Sportowego „Powiśle” za udostępnienie Stadionu Miejskiego, panu Markowi Cieszkowskiemu za zabezpieczenie elektryki w czasie imprezy, a także firmie Leśniewski Sound System za realizację technicznej strony Wianków.
Słowa wdzięczności kierujemy również do pracowników Komisariatu Policji w Dwikozach, strażaków z OSP Zawichost oraz OSP Dziurów, a także opiece medycznej ZHP Chorągiew Kielecka Hufiec Ostrowiec Świętokrzyski.
Szczególnie dziękujemy za wsparcie sponsorom:

  • Elżbieta i Andrzej Bednarscy „BEDOM”
  • Piotrowice II Sp. z o.o. Zakład surowców chemicznych i mineralnych
  • Barbara i Bogusław Pięta, Anna i Łukasz Nowak DORADCA-USŁUGI BHP
  • Marzena i Ryszard Kwiatkowscy „Delikatesy Centrum”
  •  Joanna i Grzegorz Szeliga „ZAW-TRANS”
  •  Ewa i Przemysław Mazurkiewicz „SZEL-GAZ”

oraz partnerowi
Lokalnej Grupie Działania Ziemi Sandomierskiej

w imieniu organizatorów
Karolina Tomaszewska – MGOK Zawichost

FOTO: B.K

 

 

 

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

 

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x