Dziecięca Estrada Folkloru

W sobotę 18 marca 2017 roku w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach odbyły się eliminacje do  kolejnej edycji Dziecięcej Estrady Folkloru. W przesłuchaniu wzięło udział 26 podmiotów wykonawczych: zespoły śpiewacze, zespoły pieśni i tańca, kapele oraz soliści-wokaliści i instrumentaliści  z województwa świętokrzyskiego.

Naszą gminę reprezentowała niezwykle utalentowana i utytułowana solistka Katarzyna Pawłowska, która skradła serca publiczności emocjonalnym wykonaniem ballady sierocej  „Gdzie idzies tatusiu”  oraz utworu o rozterkach niezamężnej białogłowy  „Elijosu mój proroku”. Do udziału w tej prestiżowej imprezie, Kasię przygotowywała pani Maria Skorupa, która była odpowiedzialna za dobór nietuzinkowego repertuaru oraz szlifowanie warsztatu  wokalnego artystki. Dodatkowym atutem  występu Kasi Pawłowskiej był nowy strój zaprojektowany i wykonany przez panią Beatę Panasiuk – członkinię zespołu „Zielona Dolina”.

Muzyczne zmagania młodych miłośników folkloru oceniała Rada Artystyczna, w której skład wchodzili: Janina Skotnica- etnograf z Muzeum Narodowego w Kielcach, Beata Wojciechowska z Muzeum Wsi Kieleckiej  w Tokarni oraz Michał Stachurski- muzyk z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Najlepsi artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody.

 

 

 

 

 

FOTO: Maria Skorupa

Tekst: MGOK

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

 

 

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x