Dzień dziecka pod hasłem „Popołudnie dla najmłodszych”

Pod hasłem „Popołudnie dla najmłodszych”, 2 czerwca 2023 r., na Rynku Dużym w Zawichoście, odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka. Impreza, która przyciągnęła licznych mieszkańców Miasta i Gminy Zawichost i nie tylko, cieszyła się dużą popularnością.

Na tych małych i tych dużych czekała cała moc atrakcji. Po oficjalnym rozpoczęciu imprezy przez Patrycję Sus Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście, która również przywitała wszystkich zgromadzonych w imieniu Katarzyny Kondziołki Burmistrz Zawichostu, ruszyła wesoła i kolorowa zabawa.

Jedną z atrakcji były prezentacje wokalne i taneczne uczestników zajęć w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Zawichoście. Nie lada atrakcją były 3 urządzenia rekreacyjne tzw. „dmuchańce”, które przyciągnęły głównie zarówno dzieci jak i młodzież. Na najmłodszych czekał zamek z kulkami, dla nieco starszych dmuchana ścianka wspinaczkowa oraz zjeżdżalnia.

Dla wszystkich wielbicieli pysznych oraz zdrowych smaków, swoje stoisko pt. „Owocowa studnia” przygotowały: Koła Gospodyń Wiejskich w Czyżowie Szlacheckim, Linowie oraz Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Czyżowie Plebańskim oraz Zawichoście. Dla zainteresowanych osób nie zabrakło m.in. przepysznych soków wyciskanych ze świeżych owoców oraz warzyw. Popcorn rozdawały panie z KGW w Czyżowie Szlacheckim.

Dużą popularnością cieszyło się stoisko edukacyjne pierwszej pomocy zorganizowane przez Harcerskie Centrum Pierwszej Pomocy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Medycy udzielali niezbędnych porad najmłodszym i nie tylko, dotyczących min.: pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Do takich zagadnień należy resuscytacja krążeniowo-oddechowa, która należycie przeprowadzona może uratować drugiego człowieka.

Tuż obok medyków, swój wóz strażacki, jako mobilne stanowisko edukacyjne zaprezentowała Ochotnicza Straż Pożarna Zawichost wraz z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą. Strażacy pokazali wszystkim chętnym wyposażenie wozu. Rodzice z dziećmi mogli do niego wsiąść aby sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z naszymi strażakami.

Ciekawostką również było stoisko Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piotrowicach, na którym można było nabyć wiele ręcznie wykonanych pamiątek.

Nie zabrakło również słodkości w postaci lodów, które ufundowała Katarzyna Kondziołka Burmistrz Zawichostu.

W czasie imprezy odbył się również balonowy happening oraz barwne holi szaleństwo. Każda osoba, czy mała czy duża mogła sobie zrobić zmywalny tatuaż. Zgromadzonych bawili animatorzy Adam i Kasia.

Dziękujemy również za pomoc i wsparcie funkcjonariuszom Policji z Dwikóz oraz pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Zawichoście.

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 4 LUTEGO 1994 R. O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE.