Dzień Kobiet w MGOK

DSC_0149

Tradycyjnie już 8 marca w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Zawichoście świętowano Międzynarodowy Dzień Kobiet.
Za sprawą tak urokliwego dnia gościła u nas muzyka przedwojennych filmów. Koncert lata 20 lata 30 wykonali absolwenci akademii muzycznych z Łodzi i Krakowa, na co dzień związani z Filharmonią Świętokrzyską im. Oskara Kolberga w Kielcach. Zaśpiewała – Marzena Trzebińska, na skrzypcach zagrała – Helena Ponomarenko, na altówce – Lidia Chmielewska, na fortepianie natomiast – Edyta Piwowarczyk, słowo wiążące należało do Krzysztof Matysiaka, który przybliżył nam biografie sławnych postaci sceny muzycznej związanych z tematyką koncertu. Usłyszeliśmy przeboje – rzec by można- „nieśmiertelne”, jak: ”Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Już taki jestem zimny drań”, czy też „Ta ostatnia niedziela”, które oczarowana publiczność nuciła wspólnie z artystami. Niegasnące brawa oraz prośba o bis były najwspanialszym podziękowaniem dla artystów, otrzymali również kwiaty, które wręczyła im dyrektor MGOK – Pani Patrycja Sus- Lutyńska. Nie zabrakło życzeń, które złożył sekretarz Miasta i Gminy Zawichost – Pan Józef Paćkowski. Wszystkie uczestniczki muzycznego popołudnia otrzymały symboliczne czerwone tulipany. Spotkanie zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem.

DSC_0086
DSC_0061
DSC_0036
DSC_0084
DSC_0114
DSC_0132
DSC_0152
DSC_0193

tekst: Małgorzata Czajkowska
MGOK w Zawichoście
foto: Marcel Rosiński

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r.
o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x