Grzyby w lokalnej kuchni – to hasło XVII edycji konkursu p.t. „Nasze sandomierskie – kulinaria regionalne” organizowanego przez Muzeum Okręgowe w Sandomierzu.

15 września 2019r. osiem gmin powiatu sandomierskiego: Dwikozy, Koprzywnica, Łoniów, Obrazów, Samborzec, Sandomierz, Wilczyce, Zawichost rywalizowało w konkursie o zdobycie nagrody Srebrnej Chochli, ufundowanej przez Burmistrza Miasta Sandomierza. W tym roku konkurs odbył się pod hasłem „Grzyby w lokalnej kuchni”. Delegacje każdej z gmin prezentowały przed komisją jurorską i publicznością  potrawy regionalnej kuchni. Nasze reprezentantki przygotowały do degustacji „Czyżuchy z barszczem, a były to Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Czyżowie Szlacheckim z Sołtys Małgorzatą Mianowaną. Oprócz potrawy konkursowej panie przygotowały m.in.: sakiewki z kapustą i grzybami, krokiety z pieczarkami, barszcz grzybowy z kapustą, kapuśniaczki, szczodroki z ciasta czyżuchowego, sałatkę warstwową z pieczarkami oraz ciasto-leśny mech.
Wszystkie dania cieszyły się ogromnym powodzeniem.
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich wspierały: Burmistrz Zawichostu Katarzyna Kondziołka, przewodnicząca Rady Miejskiej Zawichost Edyta Rębiś oraz dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście Patrycja Sus-Lutyńska

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 4 LUTEGO 1994 R.
O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x