III edycja Poezjonu już za nami!

W piątkowy poranek 24 maja 2019 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Zawichoście odbył się III Młodzieżowy Turniej Recytatorski- Poezjon.

Konkurs był doskonałą okazją, aby uczniowie klasy VII SP, VIII SP oraz III gimnazjum mogli wykazać się własną interpretacją znanych wierszy.

W kameralnej atmosferze małej sceny MGOK uczestnicy recytowali wybrane przez siebie utwory, które wyszły spod pióra największych polskich poetów.

Konkursowiczów do występu przygotowali opiekunowie: Joanna Chmielewska (Gimnazjum w ZSO w Zawichoście), Bożena Pakos (Szkoła Podstawowa w ZSiPw Zawichoście) oraz Dorota Grzesiak (Szkoła Podstawowa w ZSiP w Czy zowie Szlacheckim).

Oceny recytatorskich zmagań podjęła się komisja artystyczna składająca się z przewodniczącej – Małgorzty Fronczek (prezes fundacji „Dla Pokoleń” Oddział Świętokrzyski) oraz członków: Magdaleny Luścińskiej (Biblioteka Publiczna w Zawichoście) i Karoliny Tomaszewskiej (MGOK).

Komisja brała pod uwagę: interpretację tekstu poetyckiego, dykcję, wyraz artystyczny, a także innowacyjność prezentacji.Kierując się powyższymi kryteriami zdecydowano, że w tym roku nie zostanie przyznane I miejsce, druga lokata przypadła Martynie Bartos-uczennicy klasy VIII SP w Zawichoście, natomiast III miejsce zdobył Jakub Jaworski z klasy VII Szkoły Podstawowej w Zawichoście.

Uczestnicy III edycji „Poezjonu”:

Kacper Grzesiak

„Uwodzenie” Marcin Świetlicki
„Jeleń przyglądający się” –Stanisław Trembecki

Martyna Bartos
„Sześć krzyżyków ciotki, czyli kuracja upiększająca” Ludwig Jerzy Kern
„Niepewność” Adam Mickiewicz

Joanna Stępień
„Elegia o …[chłopcu polskim]” Krzysztof Kamil Baczyński
„Tym, którzy smutni” Adam Asnyk

Katarzyna Płatek
„List do ludożerców” Tadeusz Różewicz
„Prośba o skrzydła” Leopold Staff

Oliwia Kaniewska
„Zielono nam w głowie” Kazimierz Wierzyński
„Moja piosenka” Cyprian Kamil Norwid

Karolina Miemczyńska
„Tren VIII” Jan Kochanowski
„Nic dwa razy” Wisława Szymborska

Jakub Jaworski
„Modlitwa” Cyprian Kamil Norwid
„O dwu nogach pana Cogito” Zbigniew Herbert

Każdy z uczestników konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i książkę ufundowane przez organizatorów: MGOK Zawichost oraz Fundację „Dla Pokoleń” Oddział Świętokrzyski, Dąbie 21.

Uczestnikom i laureatom dziękujemy za przygotowanie oraz gratulujemy występów. Wierzymy, że kolejna edycja „Poezjonu” będzie równie udana.

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE
Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 4 LUTEGO 1994 R. O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE.
Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x