Koncert Finałowy Buskich Spotkań z Folklorem

20 i 21 maja w Busku-Zdroju odbyły się koncerty finałowe XLI Buskich Spotkań z Folklorem. Na tej prestiżowej imprezie mieliśmy własną reprezentację- zespół śpiewaczy „Linowianki”.

Nasi artyści zaprezentowali w muszli koncertowej Parku Zdrojowego dwa utwory: „W moim ogródecku” oraz „Suzyła Kasia w doby”. „Linowianki” do występu przygotowała Pani Maria Skorupa.
Oprócz naszego zespołu w koncercie finałowym wzięli udział laureaci wyłonieni podczas eliminacji w Ciekotach, Jędrzejowie, Nowym Korczynie i Opatowie.

Artyści rywalizowali w kategoriach: zespoły śpiewacze, kapele ludowe, soliści i instrumentaliści , soliści śpiewacy oraz regionalne zespoły taneczne. Podczas oceny występów jury brało pod uwagę zarówno dobór repertuaru i stroje, jak i poziom artystyczny wykonań oraz gwarę ludową.
Wydarzenie było objęte honorowym patronatem marszałka województwa świętokrzyskiego- Adama Jarubasa.

 

FOTO: Maria Skorupa

TEKST: MGOK

 

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x