KULINARNY KALENDARZ MIASTA I GMINY ZAWICHOST – LUTY 2022

Dawne, bardzo proste i przepyszne danie – kasza gryczana z białym serem – kojarzyć nam się będzie z lutym 2022r. i oczywiście z jego twórczyniami – doskonałymi gospodyniami z ulicy Górki, która administracyjnie wchodzi w teren Zawichostu. Panie doskonale pamiętają potrawę z własnych domów rodzinnych. Wiedzą, że dziś jest już trochę zapomniana. Z przekonaniem promują właśnie ją. Jest łatwa i prosta w wykonaniu, nie pochłania czasu oraz dużej ilości składników. Czasami mniej – znaczy więcej … Gotujcie! Próbujcie! Częstujcie! Udostępniajcie! Dzielcie się informacjami, co Wam z tego wyszło? A korzystając z okazji przypominamy, że oryginalny kalendarz promuje również miejscowości zawichojskiej ziemi. Tym razem mega skrót informacyjny dotyczący samej stolicy. Poczytajcie!

Karta Kulinarnego Kalendarza Miasta i Gminy Zawichost na aktualny miesiąc prezentuje zdjęcie aktywnych mieszkanek wspomnianej ulicy. Widać na nim również fragment przygotowanego przez nie – wrześniowego stoiska kulinarnego, które tematycznie łączy się z zimowymi wariacjami kuchennymi.

Przypominamy również, że w biurze MGOK wciąż możecie zakupić egzemplarze zawichojskiego kalendarza, zostało ich już niewiele.

Z pozdrowieniami organizatorzy – życzymy smacznego

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 
4 LUTEGO 1994 R.
O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE
.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x