KULINARNY KALENDARZ MIASTA I GMINY ZAWICHOST – PODZIĘKOWANIA

W minioną sobotę, w Zawichojskim Lamusie Kultury Dawnej – Żywym Muzeum Regionalnym Powiśla Zawichojskiego, odbyła się promocja Kulinarnego Kalendarza Miasta i Gminy Zawichost 2022. Organizatorem spotkania, które zwieńczyło tegoroczne – realizowane w ramach EDD 2021, wspólne tradycyjne wariacje kulinarne miejscowości Gminy Zawichost w Parku Etnograficznym „Pod Kogutem” w Dąbiu, była Fundacja „Dla Pokoleń” oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zawichoście.

Miło było spotkać się i powspominać z tymi, dzięki którym powstał. Dyrektor MGOK – Patrycja Sus-Lutyńska oraz prezes Fundacji – Małgorzata Fronczek wręczyły egzemplarze wydawnictwa łączącego przepisy, fotografie aktywnych grup działających w poszczególnych miejscowościach oraz informacje promujące walory wsi oraz miasta, ich przedstawicielom. Egzemplarze kalendarza powędrowały do: Zawichostu, Kolecina, Pawłowa, Wygody, Podszyna, Czyżowa Plebańskiego, Czyżowa Szlacheckiego, Dziurowa, Dąbia, Chrapanowa, Linowa oraz Piotrowic. Swoją obecnością zaszczycili nas również przedstawiciele lokalnego biznesu – wspierający działania promujące walory ziemi zawichojskiej, które integrują i łączą środowiska, dają dawkę pozytywnej energii, a przy okazji regionalnie edukują. Jeszcze raz dziękujemy obecnym: Dawidowi i Edwardowi Kędziorom – właścicielom firmy „Kędziora Ubezpieczenia”, Joannie i Grzegorzowi Szeligom – właścicielom firmy „Zaw-Trans”, a także Grzegorzowi Ciamadze – właścicielowi firmy „Budimat” za finansowe wsparcie. Sponsorami byli również: Studio Urody „Monika” oraz sp. z o.o. „PIOTROWICE”. W pomysł uwierzyła także Katarzyna Kondziołka – Burmistrz Zawichostu, dzięki której znaczne koszty przygotowania i druku kalendarza pokryła Gmina Zawichost. Jak obiecała, w ramach promocji, egzemplarze powędrują daleko poza granice gminy. Podziękowania trafiły również do rąk Roberta Gradzińskiego i Mariana Susa, którzy wykonali fotografie uzupełniające archiwum organizatorów podczas wrześniowemu pikniku. Teraz pozostaje nam już tylko gotować i zwiedzać. Przypominamy, iż w każdym miesiącu w przestrzeni Internetu, prezentować będziemy kolejną kartę. Tych, którzy chcieliby nabyć pamiątkowy kalendarz zapraszamy do biura MGOK – pozostało jeszcze kilkanaście egzemplarzy unikatowego zawichojskiego kalendarium.

Tekst: MGOK

Foto: Marian Sus, archiwum MGOK