Linowianki na podium

20. stycznia w Modliborzycach odbył się „21. Międzypowiatowy Przegląd Tradycyjnych Kolęd i Pastorałek” w Modliborzycach. Nasz ośrodek reprezentowały dwa zespoły śpiewacze: „Zawichost” i „Linowianki”, które do występu przygotowała instruktor Maria Skorupa.

W wydarzeniu wzięło udział 15 zespołów  oraz 5 solistów.

Głosem komisji artystycznej, w której skład wchodzili: Barbara Nazarewicz- etnograf i dyrektor Muzeum Regionalnego w Janowie Lubelskim,  Jolanta Dragan-etnograf z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej oraz Andrzej Wojtan redaktor naczelny „Gazety Chłopskiej”, nasz zespół „Linowianki” zdobył drugą nagrodę.

Artystom gratulujemy udanego występu, a organizatorom winszujemy stworzenia, jak zwykle,  wyjątkowego wydarzenia.


ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 4 LUTEGO 1994 R. O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE
Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x