Linowianki w Finale!

3 maja 2017 roku w Nowym Korczynie odbyły się rejonowe eliminacje do XLI Buskich Spotkań z Folklorem. Naszą gminę reprezentowały trzy zespoły śpiewacze: „Zielona Dolina”,  „Zawichost” oraz „Linowianki”. Artystów do występu, jak zwykle,  przygotowała Pani Maria Skorupa.

Spośród dwudziestu siedmiu uczestników: solistów, kapel, grup śpiewaczych i solistów-instrumentalistów Rada Artystyczna z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach wyłoniła podmioty wykonawcze, które zakwalifikowały się do finału tej cyklicznej imprezy.

W gronie szczęśliwców znalazł się zespół śpiewaczy „Linowianki”. Ostatni etap tych muzycznych zmagań  odbędzie się w dniach 20-21 maja 2017 w Busku- Zdroju. Prosimy o mocne  trzymanie kciuków za naszą folklorystyczną reprezentację.

Tekst: MGOK

Zdjęcia: Justyna Kawalec, Aleksandra Adamczyk, Karolina Pawłowska

 

 

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x