Linowianki w Kazimierzu Dolnym

W Kazimierzu Dolnym 28 czerwca nasz zespół „Linowianki” wystąpił na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych. W konkursie wzięło udział około 800 artystów z 14 województw, a uczestnicy mierzyli się w kategoriach: kapele, zespoły śpiewacze, instrumentaliści, soliści śpiewacy oraz folklor rekonstruowany. Komisja oceniająca wykonawców mających wystąpić na festiwalu składała się ze znanych i kompetentnych jurorów, którzy wnikliwie oceniali prezentacje artystów. Jesteśmy dumni z naszego zespołu, gdyż został on doceniony za udział w imprezach folklorystycznych na terenie województwa lubelskiego i po przeanalizowaniu wszystkich osiągnięć postanowiono zaakceptować zgłoszenie Linowianek, dzięki czemu znalazły się one w gronie najlepszych wykonawców z całej Polski. Gratulujemy udanego występu i liczymy na coraz większe sukcesy.

tekst  – Tomasz Figiel

foto: Maria Skorupa

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r.
o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów,
zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x