Linowski wieniec najpiękniejszy w powiecie

Dnia 31 sierpnia w Samborcu odbyło się Powiatowe Święto Plonów. Gminę Zawichost reprezentowała delegacja złożona z członkiń zespołu LINOWIANKI wraz z opiekunem Marią Skorupą. W konkursie na najpiękniejszy wieniec powiatu sandomierskiego uczestnicy zaprezentowali osiem wieńców, a nasz już po raz drugi z rzędu okazał się zwycięski. Warto wspomnieć, że główną wykonawczynią linowskiego wieńca była Janina Bańcer, ludowa śpiewaczka od lat związana z naszym ośrodkiem kultury. Już niedługo, bo 14 września, grupa z Linowa będzie reprezentować powiat sandomierski na XIV Świętokrzyskich Dożynkach Wojewódzkich w Busku-Zdroju. Gratulujemy kolejnego sukcesu i życzymy, aby wieniec Linowianek okazał się najpiękniejszym w całym województwie.

tekst  – Tomasz Figiel

foto: Maria Skorupa

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r.
o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów,
zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

 

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x