kolejny sukces zespołów śpiewaczych

1 maja 2013 roku odbyły się eliminacje rejonowe 37. Międzynarodowych Buskich Spotkań z Folklorem. Jak co roku, w przeglądzie udział wzięły  zespoły śpiewacze działające w naszej placówce. W tym roku przypisano nas do nowego ośrodka eliminacyjnego, którym okazał się Opatów. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 14 spośród 53 podmiotów wykonawczych z powiatów: sandomierskiego, opatowskiego, starachowickiego, ostrowieckiego, w tym zespoły śpiewacze „Zawichost” i „Linowiacy”.

Oprócz występów i rywalizacji było także mnóstwo atrakcji, m. in. możliwość nieodpłatnego zwiedzania Podziemi Opatowskich
oraz wystawy unikatowych instrumentów z prywatnej kolekcji Grażyny Łoś i Pana Romana Krysta.

Kolejnym etapem konkursu jest finał, który odbędzie się 18 maja w Busku Zdroju. Trzymamy kciuki i życzymy naszym podopiecznym powodzenia:-))

 

tekst i foto– Patrycja Sus-Lutyńska  


 

 

Zawartość strony jest własnością MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie
i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x