Mikołajki 2023

W dniach 7-8 grudnia, w Zawichoście, rozpoczęło się wspólne mikołajkowe świętowanie. Dwudniowe wydarzenia zainaugurowała Katarzyna Kondziołka Burmistrz Zawichostu, witając mieszkańców w strażnicy OSP i wprowadzając wszystkich w atmosferę świątecznego świętowania.

Pierwszym punktem programu były warsztaty tworzenia ozdób na miejską choinkę. Zarówno dorośli, jak i dzieci, z wielkim zapałem i kreatywnością przystąpili do pracy, tworząc niepowtarzalne dekoracje, które jutro ozdobiły choinkę na Rynku Dużym. Wydarzenie to było nie tylko okazją do twórczej zabawy, ale również momentem integracji pokoleniowej.

Następnie, uczestnicy mieli okazję podziwiać prezentację „Małych tancerzy” z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, co dodało wydarzeniu artystycznego charakteru. Koncert Zairy Otgianu wprowadził mieszkańców w świat muzyki, a świąteczne rękodzieło oraz kiermasz Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z Czyżowa Plebańskiego zaoferował unikalne, ręcznie wykonane przedmioty, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Dodatkowo, na miejscu zorganizowano kącik z zimową herbatką i smakołykami przygotowanymi przez Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z Zawichostu, co było idealnym sposobem na ogrzanie się w chłodne popołudnie. Natomiast ścianka fotograficzna, ozdobiona świątecznymi motywami, pozwalała uczestnikom na uchwycenie wspólnych chwil i stworzenie wyjątkowych pamiątek z tego wyjątkowego dnia.

Bez wątpienia pierwszy dzień mikołajkowych obchodów w Zawichoście był pełen świątecznej atmosfery, tworzenia wspólnych wspomnień i celebrowania, co czyniło go wyjątkowym i niezapomnianym doświadczeniem dla wszystkich uczestników.

Drugi dzień Mikołajek był prawdziwym świętem! Rynek Duży w Zawichoście tętnił życiem, a to za sprawą wspólnego ubierania miejskiej choinki oraz towarzyszącym zabawom. Dzięki zaangażowaniu Śnieżynek oraz Świętego Mikołaja, wszyscy otrzymali nie tylko słodycze, ale także ciepłe świąteczne życzenia.

Wieczór uświetnił spektakl „Co się stało z Mikołajem?” w wykonaniu Teatru TAK, który zachwycił zgromadzoną publiczność. Brawurowe występy aktorów oraz niezapomniana historia, która została opowiedziana, na długo pozostaną w naszej pamięci.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział i pomogli sprawić, że Mikołajki 2023 były wyjątkowe. To były niezapomniane dwa pełne uśmiechu, radości i świątecznego ducha, które będziemy wspominać przez cały rok!

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK ORAZ UMIG W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 4 LUTEGO 1994 R. O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x