MOC WRAŻEŃ – PODSUMOWANIE FERII Z MGOK

Od poniedziałku 3 lutego 2014r. w naszym regionie rozpoczęły się zimowe ferie dla dzieci i młodzieży szkolnej.
Jak na zawołanie pojawiła się zima. Sypnęło trochę śniegiem i pojawił się mróz.
W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Zawichoście dzieci i młodzież mogła mile spędzić czas.

Już w poniedziałek rano gościł u nas Teatr Iluzji z mistrzem Łukaszem Podymskim, który przeniósł nas w świat magii i czarów.

Kolejne dwa dni spędziliśmy na budowie mega figur z szarej tektury. Dzieci z dużym zaangażowaniem budowały Pałac Kultury i Big Ben.

Wieczorynki do pierzynki towarzyszyły nam każdego dnia ferii. Diaskop, choć w porównaniu do dzisiejszych projektorów,

mniej zaawansowany technicznie, okazał się bardzo interesujący.

Bajki wyświetlane za pomocą klisz były różne, a każda z nich posiadała napisy, dzięki czemu oprócz obrazu, poznawaliśmy ich treść.

Często wymienialiśmy się rolami  lektora, co dodawało „smaczku” naszej zabawie.

W czwartek od rana bawiliśmy się z chustą animacyjną Klanza, która zamieniała się,

a to w kolorowy spadochron, a to w morskie wzburzone fale, czy też w wielką meduzę.

Zabawa pozwoliła uwolnić dzieciom mnóstwo energii i wyzwolić ich wyobraźnię.

Piątek był długo oczekiwanym dniem, bowiem przybyło do nas wielu łasuchów, aby móc stworzyć pyszne kanapkowe portrety.

Wtorkowy poranek spędziliśmy na poznawaniu zasad gry w Boule.

12 lutego wybraliśmy się do Sandomierza na mix animacyjny, który przygotowała dla nas  Fabryka Ruchu.

Doskonale się bawiliśmy w basenach pełnych kolorowych piłeczek, na warsztatach modelowania figur z balonów i wielu innych atrakcjach

W czwartek 13 lutego odbył się niełatwy konkurs pod tytułem „Odlotowy Łamacz Głowy”.

Krzyżówki, rebusy i zagadki okazały się wspaniałym narzędziem do miłego spędzenia czasu wolnego.

Wszyscy zostali nagrodzeni.

14 lutego gościł u nas Teatr Art-Re z Krakowa z przedstawieniem „Sąsiedzi”.

Świetną zabawą kończącą ferie z MGOK okazała się Pidżama Party.

Każdy przebrany został nagrodzony.

Zabawy było co nie miara, choć kolejne ferie dopiero za rok to już serdecznie na nie zapraszamy.

foto: Bożena Nierubiec, Maria Skorupa, Bożena Czerkies, Małgorzata Czajkowska

tekst: Małgorzata Czajkowska

o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii
i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.