NIEMATERIALNE DZIEDZICTWO KULTUROWE W REGIONIE – EDYCJA ŚWIĘTOKRZYSKA

W minioną środę 15.06.2022 roku uczestniczyłyśmy w warsztatach zorganizowanych przez Narodowy Instytut Dziedzictwa oraz Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Tematem spotkania było niematerialne dziedzictwo kulturowe w regionie – edycja świętokrzyska. Organizatorom dziękujemy za wartościowe informacje i przesympatyczne spotkanie, a koprzywnickim bziukaczom gratulujemy miejsca na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego, zwłaszcza że jak zaznaczyła pani Kinga Kędziora-Palińska – koordynująca prace dotyczące wpisu tej wyjątkowej lokalnej tradycji z ramienia Muzeum Zamkowego w Sandomierzu– to pierwsza pozycja w województwie świętokrzyskim, która pojawiła się w krajowym spisie.

Tekst i foto: MGOK

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 
4 LUTEGO 1994 R.
O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE
.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x