PISANKI A’LA FABERGÉ

W miniony czwartek 28.04.2022 r. spotkaliśmy się w „Lamusie” na uroczystym finisażu wystawy „Pisanka Fabergé” autorstwa Agaty Osiki-Kucharskiej. To pierwsza ekspozycja prac instruktor plastyki naszego ośrodka, która zorganizowana została w mieście, w którym autorka mieszka od czterech lat. Wieczór otworzyła Patrycja Sus-Lutyńska – dyrektor MGOK. Wśród przybyłych gości znaleźli się: Katarzyna Kondziołka – Burmistrz Zawichostu, Anna Żak – dyrektor ZSiP w Zawichoście, Marta Kumięga – kierownik OPS w Zawichoście. Przybyli również przedstawiciele grup artystycznych zawichojskiego domu kultury, rodzina, przyjaciele i znajomi autorki, a także zainteresowani mieszkańcy miasta.

Były kwiaty, podziękowania i gratulacje, a także historia pisanek, które powstawały w pracowni jubilerskiej Petera Carla Fabergé – nimi właśnie inspirowała się Agata Osika-Kucharska tworząc własną kolekcję prawie stu niepowtarzalnych wielkanocnych ozdób.

Miłym akcentem wydarzenia było losowanie elementów prezentowanego zestawu. Trzy pisanki trafiły w ręce zgromadzonych gości, którzy czwartkowego wieczoru mieli wyjątkowe szczęście.

Warto wspomnieć, że dekoracyjne pisanki pokazane zostały w gablotach ekspozycyjnych, które z końcem roku – decyzją dr. Mikołaja Getki – Keniga – dyrektora Muzeum Zamkowego w Sandomierzu, zostały przekazane do zawichojskiego MGOK, za co dziękujemy.

Tekst: MGOK

Foto: J. Kucharski/M. Sus/MGOK

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 
4 LUTEGO 1994 R.
O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE
.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x