POEZJON – VII Młodzieżowy Turniej Recytatorski

Kolejna już – VII edycja Młodzieżowego Turnieju Recytatorskiego POEZJON zbliża się wielkimi krokami.

Ważne! Tym razem trochę zmian.

Każdy recytator, który zdecyduje się wziąć udział w turnieju, otrzymuje wsparcie w postaci dwuetapowych warsztatów teatralno-recytatorskich, w których udział bierze wspólnie z opiekunem artystycznym z placówki delegującej – to już wiecie. Zmieniają się jednak zasady wyboru utworów literackich, pierwszy tekst, jak dotychczas – dowolny z obszaru polskiej poezji do wieku XIX, drugi natomiast odszukać należy w repertuarze Juliusza Słowackiego, z którym Wszyscy spotkamy się w tym roku podczas Narodowego Czytania. Dodatkowo mały eksperyment, dajcie się porwać nowej – dodatkowej kategorii, jaką jest recytacja prozy fantastycznej XX i XXI wieku (polskiej i zagranicznej). Co Wy na to?

Czytajcie regulamin i zapoznajcie się z kalendarium turnieju:

zgłoszenia do 26.04.2024r.
I etap teatralno-recytatorskich warsztatów wspierających – 08.05.2024r.
II etap teatralno-recytatorskich warsztatów wspierających – 22.05.2024r.
przesłuchania – 05.06.2024r.

Wybierajcie utwory – pamiętajcie, że zawsze podkreślamy, by nie ograniczać się do podręcznikowego kanonu – warto odwiedzić bibliotekę. Działajcie – dodatkowe informacje w naszym biurze oraz placówkach edukacyjnych Gminy Zawichost.

Do zobaczenia.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x