POWIATOWE ŚWIĘTO PLONÓW

W słoneczną niedzielę 30 sierpnia 2020 roku w Sandomierzu odbyło się Powiatowe Święto Plonów. Uroczystości rozpoczęła dziękczynna Msza Święta w Bazylice Katedralnej pod przewodnictwem J. E. Ks. dr Krzysztofa Nitkiewicza Biskupa Sandomierskiego. Po zakończonym nabożeństwie wszyscy uczestnicy wydarzenia przy akompaniamencie Sandomierskiej Orkiestry Dętej w barwnym korowodzie, przeszli na Rynek Starego Miasta, gdzie odbyła się  część obrzędowa.

Gminę Zawichost z okazałym wieńcem i bochnem chleba reprezentowało sołectwo Czyżów Szlachecki wraz z panią sołtys Małgorzatą Mianowaną. Delegacji towarzyszyły: Katarzyna Zioło – zastępca burmistrza Zawichostu, Edyta Rębiś – przewodnicząca Rady Miasta Zawichost oraz Patrycja Sus-Lutyńska – dyrektor MGOK.

Starostowie tegorocznych dożynek: Katarzyna Zając z Obrazowa oraz Wojciech Chmiel z Sandomierza, zgodnie z tradycją przekazali na ręce włodarzy miasta i powiatu, staroście Marcinowi Piwnikowi i burmistrzowi Sandomierza Marcinowi Marcowi chleb – symbol ciężkiej pracy na roli.

W konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, pierwsze miejsce przypadło gminie Łoniów. Serdecznie gratulujemy.

Tekst: Edyta Kędziora

Foto: Bożena Nierubiec

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 
4 LUTEGO 1994 R.
O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE
.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x