POWITANIE WAKACJI

30 czerwca 2012 na stadionie w Zawichoście oficjalnie rozpoczęliśmy wakacje. Było wiele atrakcji, którym sprzyjała słoneczna pogoda. Dzieci i młodzież z terenu gminy Zawichost uczestniczyła w przygotowanych przez nasz ośrodek zabawach i konkursach. Każdy mógł za darmo skorzystać z wesołego miasteczka, zjeść grillowaną kiełbaskę – przygotowaną przez koło kulinarne z MGOK  oraz lody, które w tym roku ufundował Burmistrz Miasta i Gminy – Tomasz Siwek.

Imprezę uświetniła także miejscowa Komenda Policji. Pod okiem jej pracowników uczestnicy festynu mogli przejechać się prawdziwym policyjnym motorem, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia
z policyjnymi atrybutami.

         W przygotowanie spotkania dla dzieci zaangażowali się także prężnie działający wędkarze z Koła Wędkarskiego nr 21 w Zawichoście. Pozyskując fundusze od sponsorów zakupili trampolinę, będącą jedną
z głównych atrakcji tegoż popołudnia. Prócz tego, byli oni także sponsorami wielu ciekawych nagród, które powędrowały do rąk uczestników festynu, chętnie o nie walczących w wielu konkurencjach.

         Każdy, kto chciał wspomóc rehabilitację społeczną osób niepełnosprawnych, mógł skorzystać z losów przygotowanych przez Warsztaty Terapii Zajęciowej Piotrowice, działające przy OPS w Zawichoście.

         W przerwach, pomiędzy konkursami, uczestnicy mogli obejrzeć występy wychowanków Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, którzy mimo dokuczającego skwaru dzielnie bawili zgromadzoną publiczność.

         O godzinie 18.00 rozpoczął się mecz piłki nożnej zorganizowany przez Pana Jacka Stępnia – opiekuna Klubu Sportowego POWIŚLE Zawichost. Do rywalizacji stanęli: wychowankowie w/w Młodzieżowego Klubu Sportowego oraz drużyna ZAWICHOJSKICH OLDBOYÓW, która wygrała spotkanie 3:0.

         Zainteresowanie wzbudziła także grupa szczudlarzy z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, która podczas trwania całej imprezy rozdawała słodycze oraz festynowe gadżety.

         Podziękowania składamy także wielu osobom, które pomogły nam w zorganizowaniu spotkania: Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Zawichoście oraz opiekunom stadionu za pomoc w przygotowaniu placu na imprezę, Sekretarzowi Urzędu Miasta i Gminy Zawichost – Grzegorzowi Połeciowi, Szkole Podstawowej w Zawichoście, Liceum w Zawichoście oraz opiekunom dowozów szkolnych za dopilnowanie i koordynację przewozów dzieci
i młodzieży z terenu gminy, a także wsparcie przy stoisku oferującym uczestnikom malowanie twarzy, Pai Ani Żak oraz jej mężowi Dariuszowi za przekazanie nagród dla dzieci.

         O godzinie 20.00 szczęśliwie zabawa dobiegła końca. Życzenia niezapomnianych, ale i bezpiecznych wakacji przekazał dzieciom Burmistrz Miasta i Gminy Zawichost – Tomasz Siwek oraz Przewodniczący Rady Miasta
i Gminy Zawichost – Józef Pięta. Wszystkich zgromadzonych pożegnali także prowadzący imprezę klown Koko i klown Spoko, w rolę których wcięliły się: instruktor tańca – Małgorzata Czajkowska – Stępień oraz instruktor folkloru – Maria Skorupa z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście.

FOTOGALERIA:

 

tekst i foto: Patrycja Sus-Lutyńska

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK
w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy
z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii
i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie
i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody
na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x