POŻEGNANIE ZIMY

V edycja konkursu na Najpiękniejszą Wiosenną Marzannę odbyła się w parku Etnograficznym pod Kogutem w miniony piątek 18 marca 2022 roku. W konkurencji udział wzięło dziesięć prac. Uczestnicy z terenu całej gminy złożyli je w środowe popołudnie. W czwartek komisja artystyczna w składzie: Patrycja Sus-Lutyńska – dyrektor MGOK, Małgorzata Czajkowska – nauczyciel, pracownik świetlic środowiskowych oraz Edyta Kędziora – animator działań kulturalnych MGOK dokonała oceny.

Proces wyłonienia zwycięzców nie był łatwy, wszystkie prace wykonane zostały zgodnie z zasadami obowiązującego regulaminu. Oficjalne podsumowanie otworzyła właścicielka dąbskiego parku – Małgorzata Fronczek. Autorzy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Upominki ufundowali organizatorzy oraz obecna podczas wydarzenia Katarzyna Kondziołka – Burmistrz Zawichostu, której serdecznie dziękujemy za wsparcie kolejnej edycji wydarzenia.

Grand Prix 2022 – za Najpiękniejszą Wiosenną Marzannę otrzymała Dorota Drach. Miejsce pierwsze komisja przyznała rodzeństwu Martynie i Tymonowi Młodożeńcom. Miejsce drugie ex aequo zdobyli: Milena i Kacper Młodożeńca oraz Zofia Kolasa, trzecie również równorzędnie, wywalczyli: Bartosz Popenda (wychowanek zawichojskiego MOW – wieloletni uczestnik konkursu) oraz Małgorzata Mazur – tegoroczna debiutantka. Jedno wyróżnienie powędrowało do sióstr – Natalii i Patrycji Stępień. Nagrody za udział otrzymały: Blanka Woźniak, Zuzanna Olech i Aleksandra Likos. Wszystkim wymienionym serdecznie gratulujemy!

Po tradycyjnym wiosennym obrzędzie topienia i palenia zimowej kukły nad rzeką Czyżówką – po dwuletniej przerwie, wreszcie wszyscy mogliśmy spotkać się przy prawdziwym, zapowiadającym sezon ognisku.

Organizatorami cyklicznego wydarzenia są: Park Etnograficzny „Pod Kogutem w Dąbiu”/ Fundacja „Dla Pokoleń” oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zawichoście.

tekst MGOK

foto – M. Sus, MGOK