PRACA MIESIĄCA – LUTY 2018

Kochani!
Jak wyobrażacie sobie podniebne przestworza? Jak wygląda życie na innych planetach i czy w ogóle istnieje? Temu tematowi badacze i naukowcy poświęcają miliony godzin …
A dwie uzdolnione plastycznie siostry – Zuzanna i Kalina Pietrzykowskie odpowiedziały na to pytanie bez chwili wahania, w niespełna półtorej godziny, za pomocą kolorowych papierów, nożyczek, kleju i czarnego flamastra. Dziewczynki, to mieszkanki miejscowości Linów i uczestniczki średniej wiekowo grupy należącej do sekcji plastycznej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście. Jak widać w pozaziemskiej przestrzeni jest dosyć tłoczno, a sąsiadujące ze sobą planety zdają się niemalże wzajemnie się zaczepiać „szturchając się” po sąsiedzku. Jest tam wesoło, na co wskazują konturowe rysunki przypominające te z najśmieszniejszych znanych nam kreskówek, ale i tajemniczo, co Zuzia i Kalinka podkreśliły za pomocą doboru kolorów. Za ten specyficzny nastrój odpowiada tu przede wszystkim lekko rozjaśnione fioletowe tło usiane żółtymi i pomarańczowymi gwiazdami. Technika w jakiej powstała praca to collage.

Tekst i foto: P. Sus-Lutyńska

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x